Mərkəzi Seçki Komissiyasında Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri ilə görüş keçirilib
21 fevral 2018 17:33
Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov fevralın 21-də Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin rəhbəri səfir Kəstutis Yankauskasla görüşüb.
Avropa İttifaqının Azərbaycandakı səfirini səmimiyyətlə salamlayan sədr Məzahir Pənahov görüşdən məmnunluğunu bildirərək, rəhbərlik etdiyi qurumun nüfuzlu beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığına toxunub və bildirib ki, MSK-nın xarici əlaqələri çərçivəsində müxtəlif beynəlxalq təşkilatlarla yanaşı, əvvəlki illərdə keçirilmiş seçkilərdə Avropa İttifaqı ilə də yaxından əməkdaşlıq edilib və bu münasibətlər çərçivəsində müxtəlif layihələr gerçəkləşdirilib.
Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin rəhbəri səfir Kəstutis Yankauskas səmimi qəbula görə təşəkkür edərək, ölkəmizin seçki sistemi, eləcə də 2018-ci il aprelin 11-də keçiriləcək prezident seçkilərinə hazırlıqlarla maraqlanıb.
Sədr Məzahir Pənahov prezident seçkilərinin azad, ədalətli və şəffaf keçirilməsi istiqamətində görülmüş işlər, eləcə də nəzərdə tutulan genişmiqyaslı layihələri diqqətə çatdırıb.
Görüşdə həmçinin, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər və müxtəlif sahələrdə qurumlar arasındakı əməkdaşlığın mümkün perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Chairman of the Central Election Commission met with the Head of the European Union Delegation to the Republic of Azerbaijan
21 february 2018 17:33
On February 21, 2018 Mazahir Panahov, Chairman of the Central Election Commission (CEC) met with Ambassador Kestutis Jankauskas, Head of the European Union Delegation to the Republic of Azerbaijan.
Having greeted Ambassador of the European Union to Azerbaijan, Chairman Mazahir Panahov expressed his gratefulness of the meeting, and emphasized on the partnership of the organization led by him with prominent international organizations. He, therewith, informed that along with different international organizations within the frame of foreign relationship, CEC had cooperated also with the European Union in previous elections and many projects had been carried out in light of those relations.
Ambassador Kestutis Jankauskas, Head of the European Union Delegation to the Republic of Azerbaijan thanked for warm welcome and inquired about the election system in the country, also the preparations for the Presidential elections appointed to April 11, 2018.
Chairman Mazahir Panahov informed on the activities and large-scale projects to be carried out with the aim of holding free, fair and transparent Presidential elections.
During the meeting they also shared views on the issues of mutual interest and potential perspectives of the partnership between the organizations in different fields.