Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun Ehtiyacların Dəyərləndirilməsi Missiyasının nümayəndələri ilə görüşüb
21 fevral 2018 17:30
2018-ci il fevralın 21-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun Ehtiyacların Dəyərləndirilməsi Missiyasının nümayəndələri ilə görüşüb.
Sədr Məzahir Pənahov nümayəndə heyətini salamlayaraq, Mərkəzi Seçki Komissiyasında keçirilən görüşdən məmnunluğunu bildirib.
Səmimi qəbul üçün sədr M.Pənahova təşəkkürlərini bildirən ATƏT/DTİHB-nin Ehtiyacların Dəyərləndirilməsi Missiyasının nümayəndə heyəti Azərbaycanın seçki sistemi, seçki komissiyalarının fəaliyyət prinsipləri, seçici siyahılarının dəqiqləşdirilməsi istiqamətində görülən işlər, eləcə də 2018-ci il aprelin 11-nə təyin edilmiş seçkilərə hazırlıqla maraqlanıb.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının beynəlxalq qurumlarla əməkdaşlığa hər zaman açıq olduğunu və bu münasibətlərin Azərbaycanda seçki praktikasının daha da təkmilləşdirilərək hazırkı inkişaf səviyyəsinə çatmasında mühüm rol oynadığını vurğulayan MSK sədri ölkəmizin seçki sistemi barədə ətraflı danışıb. Məzahir Pənahov həmçinin, diqqətə çatdırıb ki, 2018-ci il aprelin 11-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə əlaqədar MSK tərəfindən təsdiq olunmuş Təqvim Planına əsasən intensiv şəkildə atılan addımlar ardıcıl və keyfiyyətlə gerçəkləşdirilir. Bütün bu tədbirlərin həyata keçirilməsində başlıca məqsəd isə Azərbaycan vətəndaşlarının seçki hüquqlarının daha səmərəli təmin olunmasıdır.

Chairman of the Central Election Commission met with representatives of OSCE/ODIHR Needs Assessment Mission
21 february 2018 17:30
On February 21, 2018 Mr. Mazahir Panahov, Chairman of the Central Election Commission (CEC) met with the representatives of Needs Assessment Mission of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights.
Having greeted the delegation, Chairman Mazahir Panahov expressed his gratefulness of the meeting at CEC.
The delegation of OSCE/ODIHR Needs Assessment Mission thanked to Chairman M.Panahov for warm welcome and inquired about the election system in Azerbaijan, the activity principles of election commissions, the works undertaken in the field of updating voters’ lists, as well as the preparations for the elections appointed to April 11, 2018.
CEC Chairman underlined that CEC had always been open to the partnership with international organizations and that relationship played an important role in the improvement and current development of the election practice in Azerbaijan and therewith, he also spoke about the election system in the country thoroughly. Mazahir Panahov in the meantime, informed that intensive steps are put forward subsequently and effectively according to the Calendar Plan approved by CEC regarding the Presidential elections appointed to April 11, 2018. The basic goal in the implementation of all these activities is to guarantee election rights of Azerbaijan citizens more efficiently.