2017-ci il noyabrın 15-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2017-ci il noyabrın 15-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) iclası keçirilib.
Əvvəlcə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 18 oktyabr 2017-ci il tarixli Sərəncamları ilə ölkəmizin ictimai-siyasi həyatında fəal və səmərəli fəaliyyətlərinə görə 2-ci dərəcəli "Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edilmiş Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvləri Şaitdin Sərdar oğlu Əliyev və Nizami Hüseyn oğlu Nadirova dövlət mükafatlarının təqdimedilmə mərasimi keçirilib. Tədbirdə sədr Məzahir Pənahov çıxış edərək dövlət başçısı tərəfindən verilən bu yüksək qiymətin Mərkəzi Seçki Komissiyasında böyük minnətdarlıqla qarşılandığını bildirib və ölkə rəhbəri adından ordenləri sahiblərinə tədbim edib.
Sonra Komissiyanın 28 iyul 2017-ci ildə keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edilib.
İclasda Azərbaycanda seçkilərin tarixi toplusunun nəşri ilə bağlı məsələyə baxılıb və Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra məsələ səsverməyə çıxarılaraq qəbul olunub.

15 november 2017 20:29
The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) held a session chaired by Mr. Mazahir Panahov on November 15, 2017.
Firstly, a presentation ceremony was held regarding the awarding of CEC members Shaitdin Serdar Aliyev and Nizami Huseyn Nadirov with the Orders "For service to the motherland” of the second grade for their active participation in the socio-political life of the country according to the Orders of President of the Republic of Azerbaijan, dated October 18, 2017. Having stated that the high esteem by the head of state was welcomed with gratitude by CEC Chairman, Mr.Mazahir Panahov presented the orders to the owners on behalf of the President during the event.
Later, the session minute of the Commission, dated July 28, 2017 was approved.
The issue on the publication of the book on the election history was considered at the session and adopted after it had been put to vote upon the discussion of the Commission members.