Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Avstriya Respublikasında rəsmi səfərdədir
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov 2016-cı il noyabrın 2-də Vyanada seçkilərlə bağlı keçirilən tədbirdə iştirak etmək məqsədilə Avstriya Respublikasında rəsmi səfərdədir.
ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosu (DTİHB) tərəfindən təşkil edilən və seçki idarəetmə qurumlarının, beynəlxalq təşkilatların rəhbərlərinin qatıldığı tədbir seçkilərlə əlaqədar müxtəlif məsələlərin və ölkələrin əldə etdiyi yaxşı təcrübələrin müzakirəsinə həsr olunub.
ATƏT/DTİHB-nin direktoru Mixael Linkin dəvətinə əsasən gerçəkləşdirilən səfər çərçivəsində M.Pənahovun müxtəlif ölkələrin ali seçki qurumlarının və beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri, eləcə də digər rəsmi şəxslərlə görüşlər keçirməsi, qurumlararası qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın perspektivləri və maraq doğuran digər məsələlər ətrafında müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulur.

Chairman of the Central Election Commission on official visit to the Republic of Austria
Mr.Mazahir Panahov, Chairman of the Central Election Commission (CEC) is on official visit to the Republic of Austria to attend the event related with elections in Vienna on November 2, 2016.
The event co-organized by OSCE and Office of Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) and attended by heads of election management bodies and international organizations was dedicated to the discussion of election-related issues and good practices of countries.
During the visit planned according to the invitation of Mr.Michael Link, Director of OSCE/ODIHR, meetings of Mr.Panahov with heads of election management bodies of different countries and international organizations and with other officials and discussions of perspectives of interagency relations and issues of mutual interest are also scheduled.