2016-cı il oktyabrın 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun direktoru Mixael Linklə görüşüb
12 oktyabr 2016 11:37
2016-cı il oktyabrın 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) direktoru Mixael Linklə görüşüb.
MSK sədri qonağı salamlayaraq görüş üçün təşəbbüsü yüksək qiymətləndirib.
Səmimi qəbul üçün sədr Məzahir Pənahova təşəkkürünü bildirən ATƏT/DTİHB-nin direktoru Mərkəzi Seçki Komissiyası ilə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığı davam etdirmək və daha da inkişaf etdirmək istədiklərini bildirib və qeyd edib ki, bu cür görüşlər əlaqələrin dərinləşməsinə öz töhfəsini verir.
Məzahir Pənahov diqqətə çatdırıb ki, Mərkəzi Seçki Komissiyası beynəlxalq qurumlarla əməkdaşlığa hər zaman açıqdır və bu münasibətlər Azərbaycanda seçki praktikasının daha da təkmilləşdirilərək hazırkı inkişaf səviyyəsinə çatmasında, əldə olunan nailiyyətlərdə və qazanılmış yaxşı təcrübələrdə mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Azərbaycanda hazırda mövcud olan hərtərəfli şərait və demokratik mühit seçkilərin də azad, ədalətli və şəffaf keçirilməsinə geniş imkanlar yaradır.
Görüş çərçivəsində Mixael Link həmçinin, sədr Məzahir Pənahovu bu ilin noyabr ayında Vyanada keçiriləcək seçki məsələlərinə həsr olunan tədbirə şəxsən dəvət etməkdən məmnunluğunu bildirib.
Görüşdə həmçinin qurumlar arasındakı əməkdaşlıqdan əldə olunmuş təcrübə müzakirə edilib və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

On October 12, 2016 Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman met with Mr. Michael Link, Director of OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights
12 october 2016 11:37
On October 12, 2016 Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman met with Mr. Michael Link, Director of OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights.
Having greeted the visitor, CEC Chairman highly appraised the initiative of meeting.
Director of OSCE/ODIHR thanked Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman for the warm welcome, thereby informing on their intend to continue and further develop mutual fruitful cooperation with the Central Election Commission and noting that such meetings contributed to the reinforcement of the relationship.
Mr. Mazahir Panahov stated that the Central Election Commission had always been open to the partnership with international organizations and that relationship played an important role in further development of the election practice, gaining the improvements and best experiences. The current inclusive and democratic atmosphere also facilitated the conduct of free, fair and transparent elections in Azerbaijan.
During the meeting Mr. Michael Link expressed his gratitude of personally inviting Chairman Mr. Mazahir Panahov to the event on the election issues to be held in Vienna in November this year.
At the meeting they discussed the partnership between the organizations and shared opinions on mutually interesting issues.