MSK sədri Məzahir Pənahov Avropa Xalq Partiyasından olan beynəlxalq müşahidəçilərlə görüşüb
Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov sentyabrın 26-da keçiriləcək ümumxalq səsverməsini (referendumu) müşahidə etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Avropa Xalq Partiyasının De Santa Ana Fernandezin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Avropalı beynəlxalq müşahidəçiləri salamlayan sədr Məzahir Pənahov görüşdən məmnunluğunu ifadə edib. O, qurumlar arasındakı qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıqdan söhbət salıb və bildirib ki, bu münasibətlər hər bir ölkədə seçki və referendum sisteminin inkişafında əvəzsiz əhəmiyyətə malikdir.
Nümayəndə heyətinin rəhbəri və üzvləri MSK sədrinə səmimi qəbula görə minnətdarlıqlarını bildirərək, ümumxalq səsverməsi (referendum) ilə əlaqədar son hazırlıqlarla maraqlanıblar. Qonaqların suallarını cavablandıran sədr Məzahir Pənahov referendumda ölkə vətəndaşlarının konstitusion hüquqlarının yüksək səviyyədə təmin olunması üçün atılmış addımları onların diqqətinə çatdırıb.
Daha sonra görüş qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın perspektivləri və digər maraq doğuran məsələlər ətrafında müzakirələrlə davam edib.

Meeting of CEC Chairman with international observers of European People's Party
CEC Chairman Mazahir Panahov welcomed the delegation of the European People’s Party who are on official trip to the country, led by De Santa Ana Fernandez to observe the nationwide voting (referendum) to be held on September 26, 2016.
Having greeted the European international observers, CEC Chairman Mazahir Panahov expressed his gratitude of the meeting. He spoke about the effective cooperation between the organizations and underlined the irreplaceable role of the relationship in the development of the election and referendum practice in the country.
The head and members of the delegation thanked the CEC Chairman for the warm welcome and were interested about the latest preparations. Having responded to the visitors’ questions, CEC Chairman Mazahir Panahov informed on the steps put for ensuring citizens’ constitutional rights more efficiently.
Later, the meeting continued with the discussions of the perspectives for fruitful cooperation and other interesting issues.