Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri MDB Parlamentlərarası Assambleyasının müşahidə missiyasının üzvləri ilə görüşüb
25 sentyabr 2016 14:01
2016-cı il sentyabrın 26-da keçiriləcək ümumxalq səsverməsini (referendumu) müşahidə etmək üçün Azərbaycanda səfərdə olan MDB Parlamentlərarası Assambleyasının nümayəndə heyəti sentyabrın 25-də Mərkəzi Seçki Komissiyasında sədr Məzahir Pənahovla görüşüb.
Ölkəmizdə keçirilən seçki (referendum) proseslərinin müşahidəsində hər zaman yaxından iştirak edən MDB Parlamentlərarası Assambleyasının nümayəndə heyətini salamlayan sədr Məzahir Pənahov ümumxalq səsverməsi ərəfəsində görüşdən məmnunluğunu bildirib. Sədr həmçinin qeyd edib ki, rəhbərlik etdiyi Mərkəzi Seçki Komissiyası beynəlxalq təşkilatlarla və onların müxtəlif qurumları ilə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa hər zaman xüsusi əhəmiyyət verir.
Səmimi qəbul üçün təşəkkürlərini bildirən nümayəndə heyətinin üzvləri ümumxalq səsverməsi (referendum) ilə əlaqədar gerçəkləşdirilmiş layihələr və son hazırlıq işləri ilə maraqlanıb. Sədr Məzahir Pənahov reallaşdırılmış genişmiqyaslı layihələr və referendumun azad, ədalətli və şəffaf keçirilməsi atılmış addımlar barədə beynəlxalq müşahidəçiləri ətraflı məlumatlandırıb.

Meeting of CEC Chairman with the observation mission of CIS Inter-Parliamentary Assembly
The delegation of the CIS Inter-Parliamentary Assembly who is on official trip to the country to observe the nationwide voting (referendum) on September 26, 2016 met with Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman on September 25, 2016.
After the welcome of the delegation of the CIS Inter-Parliamentary Assembly who usually took a close participation in the observation of the election (referendum) processes conducted in the country, Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman expressed his gratitude of the meeting on the eve of referendum. Chairman also underlined the special importance focused on mutual beneficial cooperation of the Central Election Commission with international organizations.
The members of delegation thanked for warm welcome and were interested in the works undertaken for projects and final preparations regarding the nationwide voting (referendum). Chairman Mazahir Panahov informed international observers on steps put for and wide-scale projects carried out for the conduct of free, fair and transparent referendum.