2016-cı il sentyabrın 10-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə sentyabrın 10-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 7 sentyabr 2016-cı il tarixində keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində "exit-poll” keçirmək niyyəti ilə "Rəy” Monitorinq Mərkəzi tərəfindən MSK-ya ünvanlanmış müraciətə baxılıb. Qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada müvafiq araşdırma aparılaraq iclasa çıxarılmış müraciət Komissiya üzvləri tərəfindən müzakirə olunduqdan sonra "Rəy” Monitorinq Mərkəzinin "exit-poll” keçirmək üçün qeydə alınması barədə qərar qəbul olunub.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted a session on September 10, 2016
The Central Election Commission (CEC) conducted a session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 10, 2016. Firstly, the session minute of the Commission dated September 7, 2016 was approved.
Later, the appeal submitted to CEC regarding the conduct of "exit-poll” in the nationwide voting by the "Opinion” Monitoring Centre was considered. After the appeal put to the session upon the relevant investigation in the manner and time period defined by law had been discussed, a decision was adopted to accredit the "Opinion” Monitoring Centreto hold "exit-poll”.
During the session, the structures of some Constituency Election Commissions were made changes by the CEC decision.