2016-cı il sentyabrın 7-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Sentyabrın 7-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 31 avqust 2016-cı il tarixində keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2016-cı il sentyabrın 26-na təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) Vətəndaşların Əmək Hüquqlarının Müdafiə Liqası tərəfindən "AJF&Associates İnc.” təşkilatı (Amerika Birləşmiş Ştatları) ilə birgə, Vətəndaş Cəmiyyəti uğrunda Müstəqil Məsləhət və Yardım Mərkəzi tərəfindən "Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu (Fransa) ilə birgə və "ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi tərəfindən "exit-poll” keçirilməsi niyyəti ilə MSK-ya ünvanlanmış müraciətlərə baxılıb. Qanunvericiliklə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada müvafiq araşdırma aparılaraq iclasa çıxarılmış müraciətlər Komissiya üzvləri tərəfindən müzakirə olunduqdan sonra sözügedən təşkilatların "exit-poll” keçirmək üçün qeydə alınması barədə qərar qəbul olunub.
İclasda MSK-nın qərarı ilə 99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişikliklər edilib.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted a session on September 7, 2016
The Central Election Commission (CEC) conducted a session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 7, 2016. Firstly, the session minute of the Commission dated August 31, 2016 was approved.
Later, the appeals submitted to CEC regarding the conduct of "exit-poll” by Citizens Labour Rights Protection League jointly with "AJF&Associates İnc.” Company (USA), by For the Sake of Civil Society, Independent Assistance and Consultation Centre jointly with "Opinion Way”. Sociological Research Institute (France) and by "ELS” Independent Investigations Center were considered. After the appeals put to the session upon the relevant investigation in the manner and time period defined by law had been discussed, a decision was adopted to accredit the foregoing organizations to hold "exit-poll”.
During the session, the structure of Shamkir village Con.EC # 99 was made changes by the CEC decision.