ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) direktoru Mixael Linkin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 8-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahovla görüşüb
09 aprel 2015 10:18
ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) direktoru Mixael Linkin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 8-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahovla görüşüb.
Qonaqları salamlayan MSK sədri nümayəndə heyəti ilə görüşdən məmnunluğunu ifadə edərək, rəhbərlik etdiyi qurumun beynəlxalq təşkilatlarla əlaqələrinə hər zaman önəm verdiyini, bu münasibətlərin seçki praktikasının daha da təkmilləşdirilməsində əhəmiyyətli rol oynadığını, gələcəkdə də seçkilər sahəsində qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığı davam etdirmək niyyətində olduğunu bildirib.
Səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirən ATƏT/DTİHB-nin direktoru qarşıdan gələn seçkilərlə bağlı görüləcək işlərlə maraqlanıb. Qonaqların suallarını cavablandıran MSK sədri Məzahir Pənahov ölkəmizin seçki qanunvericiliyi, seçici siyahılarının dəqiqləşdirilməsi, seçki komissiyalarının fəaliyyət prinsipləri, eləcə də vətəndaşların seçki hüquqlarının təmin edilməsi üçün atılacaq addımlar və nəzərdə tutulan layihələr barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşdə həmçinin qurumlar arasındakı əməkdaşlıqdan əldə olunmuş təcrübə müzakirə edilib və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Mr.Michael Link, Director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) visited the Central Election Commission to meet Mr.Mazahir Panahov, CEC Chairman on April 8, 2015
09 april 2015 10:18
Mr.Michael Link, Director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) visited the Central Election Commission to meet Mr.Mazahir Panahov, CEC Chairman on April 8, 2015.
After the welcome of the visitors, CEC Chairman expressed his gratitude for the meeting and said that he always attached great importance to relations of the Commission with the international organizations and these relations had played an important role in further improvement of election practices. The Chairman also added that he was interested in continuing the bilateral beneficial cooperation in the field of elections.
Director of OSCE/ODIHR expressed his thankfulness for the warm welcome and he was interested about the activities to be implemented on upcoming elections. Mr.Mazahir Panahov, CEC Chairman replied to the visitors’ questions and thoroughly informed on the election legislation of the country, update of voters’ lists, activity principles of the election commissions, as well as, the planned steps and projects to be implemented for ensuring citizens’ election rights.
During the meeting they discussed experience gained from the cooperation of both sides and exchanged views on the issues of mutual interest.