Yanvarın 7-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Yanvarın 7-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirildi.
Öncə IV çağırış Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı Asəf Hacı oğlu Hacıyevin deputat səlahiyyətlərinə xitam verilməsi məsələsinə baxıldı. Qeyd olundu ki, Milli Məclisin deputatı MSK-ya müraciət edərək Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Parlament Məclisinin baş katibi vəzifəsinə seçildiyi üçün onun deputat səlahiyyətlərinə xitam verilməsini xahiş edib. Komissiya Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 89-cu maddəsinin I hissəsinin 5-ci bəndini rəhbər tutaraq, Asəf Hacı oğlu Hacıyevin MSK-ya müraciətinə əsasən onun deputat səlahiyyətlərinə xitam verilməsi barədə qərar qəbul etdi.
İclasda 2014-cü il dekabrın 23-də keçirilmiş bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar daxil olmuş müraciətlərə də baxıldı. Hərtərəfli və obyektiv şəkildə araşdırılaraq iclasa çıxarılan müraciətlərə baxıldıqdan sonra müvafiq qərarlar qəbul edildi. Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra Ərkivan bələdiyyəsinə seçkilərdə 71 saylı Masallı kənd seçki dairəsinin 4 saylı seçki məntəqəsi üzrə səsvermənin nəticələrinin etibarsız sayılaraq ləğv olunması qərara alındı.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted the next session on January 7, 2015
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on January 7, 2015.
Firstly, the issue on terminating the deputy authorities of Asef Haji Hajiyev, deputy of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan was considered. It was stated that having applied to CEC, the deputy of the Milli Majlis had requested to terminate his deputy authorities due to his election as a secretary general of Parliamentary Assembly of Black Sea Economic Cooperation Organization. Basing on the item # 5 of I part of Article 89 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, the Commission adopted a decision on termination of deputy authorities of Asef Haji Hajiyev upon his appeal to CEC.
Later, the appeals submitted to CEC regarding the Municipal Elections held on December 23, 2014 were considered. Relevant decisions were adopted after the appeals had been considered upon detailed and fair investigation. After the Commission members had discussed the issues, it was decided to annul the voting results on the polling station # 4 of Masalli village Con.EC # 71 in the elections to Arkivan municipality by being regarded invalid.