Noyabrın 5-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Noyabrın 5-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirildi. Əvvəlcə Komissiyanın 31 oktyabr 2014-cü il tarixində keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edildi.
Sonra 2014-cü il dekabrın 23-nə təyin edilmiş bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar seçki komissiyalarının səsvermənin nəticələrinə dair yekun protokollarının hazırlanma qaydası və sayı müzakirə olundu. Komissiya seçki keçirilən bələdiyyələrin sayına müvafiq olaraq dairə seçki komissiyaları və səsvermə təşkil edilən seçki məntəqələrinin sayına uyğun olaraq məntəqə seçki komissiyaları üçün səsvermənin yekunlarına dair protokolların hazırlanmasına qərar verdi. Eyni zamanda qərara alındı ki, protokollar seriyaları göstərilməklə seçki dairələri üzrə bir-bir ardıcıl nömrələnməli, 3 nüsxədən ibarət və hər bir nüsxəsi müxtəlif rəngdə karbonlaşdırılmış kağızdan buklet formasında olmaqla Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi Aparatının mətbəəsində mətbəə üsulu ilə hazırlanmalıdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında bu il keçiriləcək bələdiyyə seçkilərində Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə də baxıldı və həmin partiya tərəfindən təqdim olunmuş şəxslər səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alındı.
Komissiyanın qərarı ilə bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edildi.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted a session
The Central Election Commission conducted the following session chaired by Mr.Mazahir Panahov on November 5, 2014. Firstly, the session minute dated October 31, 2014 of the Commission was approved.
Later, the issue on the rules for the preparation and number of final protocols on the voting results of election commissions in Municipal elections appointed to December 23, 2014 was discussed. The Commission adopted a decision on the preparation of the voting results protocols for Constituency Election Commissions according to the number of the municipalities where elections are held and for Precinct Election Commissions according to the number of the polling stations that organized voting. Meanwhile it was decided that upon being numbered in sequence on the election constituencies by indicating the serial number, the protocols shall be prepared in the form of a booklet consisting of 3 copies and each copy being from carbonized papers in different colors at the Press of the Milli Majlis Apparatus of the Republic of Azerbaijan.
At the CEC session, the issue on the registration of the authorized representatives of National Renascence Movement Party in the forthcoming Municipal elections was also considered and the persons presented by this party were registered as authorized representatives.