Mətbuat Şurası Müstəqil Mətbuat Mərkəzinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirir
Azərbaycan Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov və ölkənin aparıcı kütləvi informasiya vasitələrinin rəhbərləri oktyabrın 5-də Müstəqil Mətbuat Mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olmuşlar.
Müstəqil Mətbuat Mərkəzi xəbər verir ki, qonaqlar mərkəzin fəaliyyəti ilə tanış olmuş, burada yerli və xarici jurnalistlər üçün yaradılmış şəraitlə maraqlanmışlar.
Mərkəzi Seçki Komissiyası Katibliyinin müdiri Rövzət Qasımov qonaqlara məlumat vermişdir ki, mərkəz Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərini geniş, operativ, obyektiv işıqlandırılması və seçkilərin şəffaflığının təmin edilməsi məqsədilə yaradılmışdır. Mərkəz oktyabrın 2-də fəaliyyətə başlamışdır.
Müstəqil Mətbuat Mərkəzi bütün yüksək tələblərə cavab verən avadanlıqla təmin edilmişdir. Burada jurnalistlərin, beynəlxalq və yerli müşahidəçilərin fəaliyyəti üçün hər cür şərait yaradılmışdır.
Mərkəz mətbuat konfransları keçirmək, bəyanatlar vermək üçün açıqdır. Namizədlər öz təşviqat materiallarını burada yerləşdirə bilərlər.
Sonra mərkəzin əlaqələndiricisi Elşad Fərzəliyev demişdir ki, mərkəz səhər saat 9:00-dan axşam saatlarınadək fəaliyyət göstərir. Burada xarici və yerli jurnalistlər heç bir maneə olmadan seçkilərlə bağlı məlumatları öz mətbu orqanlarına göndərə bilərlər.
Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov belə bir mərkəzin yaradılmasının seçkilərin geniş, operativ, obyektiv işıqlandırılması və seçkilərin şəffaflığının təmin edilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirmişdir.
Mətbuat Şurası idarə heyətinin üzvləri burada yaradılmış şəraitlə tanış olmuşlar. "Mərkəzin bütün lazımi avadanlıqla, eləcə də yüksək sürətli internetlə təmin olunması, jurnalistlər üçün burada normal iş şəraitinin yaradılması çox yaxşıdır. Biz bunu yüksək qiymətləndiririk. İnanırıq ki, jurnalistlər də bu imkandan istifadə edərək seçkilərlə bağlı obyektiv, doğru və qərəzsiz məlumatlar yayacaqlar.” – deyə, Əflatun Amaşov bildirmişdir.
Sonra Mətbuat Şurası idarə heyətinin üzvləri, ayrı-ayrı qəzetlərin baş redaktorları mərkəzlə bağlı fikirlərini bölüşmüşlər.

Chairman of the Press Council Aflatun Amashov and heads of the country`s leading media outlets visited the Independent Press Center on October 5.
The visitors toured the facilities here and inquired about conditions created for local and foreign journalists here, the Independent Press Center reported.
Chief of the Central Election Commission`s Secretariat Rovzat Gasimov briefed the visitors that the center had been created to provide comprehensive, prompt and objective media coverage of the October 9 presidential elections in Azerbaijan and ensure transparency of the elections. The center has started its operations on October 2.
The Independent Press Center has been fitted with the equipment meeting the highest standards. Every condition has been created here to work for journalists, international and local observers.
The Center is open for holding news conferences and making statements. The candidates may present here their brochures and information materials.
Center`s coordinator Elshad Farzaliyev said the facility works from 9:00 a.m. till late hours in the evening. Foreign and local journalists can easily send the information about elections to their media agencies.
Chairman of the Press Council Aflatun Amashov said that establishment of such a center is important for comprehensive, prompt and objective coverage of elections and ensuring transparency of elections.
Members of the Press Council`s Board examined conditions created here. They praised normal working conditions created here and provision of the center with the necessary equipment and high-speed internet. The board members expressed confidence that journalists will make use of these opportunities to spread objective, true and impartial information about elections.
Then, the members of the Press Council`s Board shared their views on the center with the editors-in-chief of some newspapers.