Avqustun 31-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
Avqustun 31-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə Komissiyanın 29 avqust 2013-cü ildə keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edilmişdir.
Sonra 2013-cü il oktyabrın 9-na təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində namizədliyi öz təşəbbüsü ilə irəli sürülmüş Rauf Zakir oğlu Quliyevin namizədliyinin təsdiq olunması məsələsinə baxılmışdır. MSK Rauf Quliyevin namizədliyini təsdiq etmiş və Əlirza Kərimlini onun səlahiyyətli nümayəndəsri kimi qeydə almışdır.
İclasda namizədliyi öz təşəbbüsü ilə irəli sürülmüş Hidayət Əşrəf oğlu Rüstəmbəylinin də namizədliyinin irəli sürülməsi təsdiqlənmişdir.
Komissiya Sərdar Calal oğlu Məmmədovun prezidentliyə Azərbaycan Demokrat Partiyası tərəfindən irəli sürülməsini təsdiq etmiş və həmin partiya tərəfindən təyin olunmuş 4 nəfərin səlahiyyətli nümayəndə, 1 nəfərin isə maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndə kimi qeydə alınması barədə qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyası "Demokratik qüvvələrin milli şurası” seçicilərin təşəbbüs qrupu tərəfindən təyin olunmuş 20 nəfəri prezidentliyə namizədliyi təsdiqlənmiş Cəmil Həsənlinin səlahiyyətli nümayəndəsi kimi qeydə almışdır.

On August 31, 2013, Central Election Commission conducted its next session under the chairmanship of Mr. Mazahir Panahov
On August 31, 2013, Central Election Commission conducted its next session under the chairmanship of Mr. Mazahir Panahov.
Firstly, session minute dated 29 August 2013 by the Commission was approved.
Later, the issue on approving the candidacy of Rauf zakir oghlu Guliyev nominated on his own initiative in Presidential elections of the Republic of Azerbaijan on 9 October 2013 was considered. CEC approved the candidacy of Rauf Guliyev and Alirza Karimli was registered as his authorized representative.
At the session, the candidacy of Hidayet Asraf oghlu Rustambeyli nominated on his own initiative was approved.
The Commission approved the candidacy of Serdar Jalal oghlu Mammadov nominated by Azerbaijan Democratic Party and made decision on the registration of 4 persons appointed by the party as authorized representatives and one person as an authorized representative on financial issues.
Central Election Commission registered 20 persons appointed by "National Council of Democratic forces” voters’ initiative group as authorized representatives of Jamil Hasanli whose candidacy had been approved.