Oktyabrın 9-da Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
09 oktyabr 2006 15:25
Oktyabrın 9-da Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə 2006-cı il oktyabrın 6-da keçirilmiş Azərbaycan Respublikasında bəzi bələdiyyələrə təkrar, əlavə, yeni və ilk dəfə keçirilən seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlər müzakirə edilmişdir. Komissiyanın üzvləri araşdırdıqları müraciətlər barəsində məlumat vermişlər. Müraciətlərdən 3-ünün araşdırılması üçün aidiyyəti üzrə müvafiq dairə seçki komissiyalarına göndərilməsi barədə qərar qəbul edilmişdir. Digər müraciətlə bağlı araşdırma növbəti iclasa qədər davam etdiriləcək.

09 october 2006 15:25
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on October 9, 2006.
Firstly, the appeals entered CEC related to the repeat, by, first-time (newly established municipalities) elections to some municipalities conducted on October 6, 2006 in the Republic of Azerbaijan. CEC Commissioners reported on the appeals investigated by them. Decision was adopted on sending three of the appeals to the relevant Constituency Election Commission on their determination to be investigated. The investigation of the another appeal will be continued till next session.