İyunun 7-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
07 iyun 2006 15:04
Əvvəlcə Komissiyanın sədri Azərbaycan Respublikasının üçüncü çağırış Milli Məclisinə 2006-cı il mayın 13-də keçirilmiş təkrar seçkilərdə deputat seçilmiş şəxslərə deputat vəsiqələrini təqdim etmişdir.
Sonra Azərbaycan Respublikasında bəzi bələdiyyələrə təkrar, əlavə, yeni və ilk dəfə keçirilən seçkilərin təyin edilməsi haqqında məsələ müzakirəyə çıxarılmışdır. Qərara alınmışdır ki, sözügedən seçkilər 2006-cı il oktyabr ayının 6-na təyin edilsin. MSK "Azərbaycan Respublıikasında bəzi bələdiyyələrə təkrar, əlavə, yeni və ilk dəfə keçirilən seçkilər üzrə əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim Planı”nı da təsdiq etmişdir.
Bundan əlavə, Mərkəzi Seçki Komissiyası bələdiyyə seçkilərində namizədlərin irəli sürülməsi ilə bağlı iki təlimatın təsdiqi barədə qərarlar qəbul etmişdir.
İclasda həmçinin bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ABŞ səfirliyinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on June 7, 2006.
Firstly, CEC Chairman submitted deputy cards to the persons elected deputy in re-elections to the third call Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, conducted on May 13, 2006.
Later, the issue on the appointment of repeat, new, by-elections conducted to some municipalities for the first time in the Republic of Azerbaijan was put under discussion. It was decided to appoint the above-mentioned elections for October 6, 2006. CEC also approved "Calendar Plan on basic activities and measures for repeat, new by-elections conducted to some municipalities for the first time in the Republic of Azerbaijan”.
Furthermore, CEC adopted decisions on the approval of two instructions concerning the nomination of candidates in Municipal Elections.