Aprelin 25-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
25 aprel 2006 14:49
Əvvəlcə MSK sədrinin müavini Svetlana Qasımova 88 saylı Göyçay seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyşiklik edilməsinə dair məsələ barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası həmin dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişiklik edilməsinə dair qərar çıxarmışdır.
Sonra Komissiyaya daxil olmuş müraciətlər müzakirə edilmişdir. Müraciətlərdən 5-i ilkin araşdırma üçün aidiyyatı üzrə müvafiq dairə seçki komissiyalarına göndərilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ATƏT-in müşahidə missiyasının, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(ABŞ) təmsilçiləri, kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on April 25, 2006.
First of all, Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman reported on making amendments in the compositions of Goychay Con.EC # 88. CEC adopted decision on making amendments in the compositions of that Con.EC.
Later, the appeals entered the Commission were put under discussion. 5 of the appeals were sent on their determination to relevant Con.ECs for preliminary investigation.
At the CEC session, representatives of OSCE observation mission, IFES (International Foundation for Election Systems) and mass media also took part.