Əvvəlcə Komissiyanın 2, 9 və 16 sentyabr 2004-cü iı tarixli iclaslarının protokolları təsdiq edilmişdir.
01 oktyabr 2004 17:07
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov gündəlikdıki növbəti məsələ - "Azərbaycançı Qüvvələr Birliyi” siyasi partiyalar blokunun qeydə alınması haqqında məlumat vermişdir. MSK həmin seçki blokunun qeydə alınması barədə qərar qəbul etmişdir.
Komissiya Milli Məclisə əlavə seçkilər üşün seçki bülletenlərinin hazırlanması qaydası, mətni, forması, onların sayı və hazırlanmasına aid tələblər barədə də qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Vidadi Mahmudov bələdiyyələrə seçkilərdə səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə seçki komissiyası protokolunun layihəsi barədə məlumat vermişdir. MSK həmin protokol nümunəsini təsdiq etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası həmçinin bələdiyyə seçkilərində səsvermənin nəticələri barədə seçki dairəsi dairə seçki komissiyası protokolu formasının təsdiq edilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
Sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçisi, kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri də iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on October 1, 2004.
01 october 2004 17:07
First of all, CEC protocols dated on September 2, 9 and 16, 2004 were approved.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the following issue included in the agenda – i.e. registration of "Azerbaijani Forces Union” block of political parties. CEC adopted decision on the registration of this election block.
The Commission also adopted decision on requirements for preparation rule, text and format, the number of ballot papers in By-elections to the Milli Majlis.
Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secreatry reported on the draft of the Precinct Election Commission protocol on voting results in municipal elections. CEC approved this protocol sample.
Later, amendments were made in the composition of some Constituency Election Commissions.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems) and mass media participated in the CEC session.