İclasın gündəliyi təsdiq olunduqdan sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov bələdiyyə seçkilərinin hazırlanması və keçirilməsinə dövlət büdcəsindən ayrılan maliyyə vəsaitlərinin seçki komissiyaları arasında bölüşürülməsi, göstərilən vəsaitlərdən təyinatı üzrə istifadəyə, qeydə alınmış bələdiyyə üzvlüyünə namizədlərin seçki fondlarına daxil olmuş vəsailərdən istifadəyə nəzarət edilməsi qaydaları haqqında Təlimatın layihəsi barədə məlumat vermişdir. MSK bu Təlimat layihəsinin təsdiq edilməsi barədə qərar çıxarmışdır.
28 avqust 2004 16:21
Komissiya bələdiyyə seçkilərində xüsusi seçki hesablarının açılmasının və aparılmasının uçotu, hesabatı qaydası, habelə namizədlərin, qeydə alınmış namizədlərin, siyasi partiyaların, siyasi partiyalar bloklarının seçki fonduna vəsaitin daxil olması və xərclənməsi qaydaları haqqında Təlimatın layihəsini müzakirə etmiş və bu sənədi də təsdiqləmişdir.
MSK katibi Vidadi Mahmudov bələdiyyə seçkilərində qeydiyyatdançıxma vəsiqəsindən istifadə edilməsiniə dair İzahın layihəsi barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası İzah layihəsinin təsdiqi barədə qərar qəbul etmişdir.
Bələdiyyə üzvlüyünə namizədin gəlirlərinin miqdarı, mənbələri, mülkiyyəti və əmlakları barədə məlumatın toplanması Qaydası layihəsi də MSK-nın iclasında müzakirəyə çıxarılmış və təsdiq edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrə seçkilərdə bəzi seçki sənədləri nümunələrinin layihələri Komissiyanın müzakirəsinə verilmişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası həmin nümunələrin layihələrini təsdin etmişdir.
İclasda təşkilati məsələlərə də baxılmışdır. Mərkəzi Seçki Komissiyası sədrinin müavini Sveitlana Qasımova 34 saylı Xətai ikinci, 35 saylı Xətai üçüncü və 49 saylı Yevlax- Mingəçevir seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının, MSK katibi Natiq Məmmədov isə 17 saylı Yasamal üçüncü və 55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi təklifi ilə çıxış etmişlər. Komissiya sözügedən seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik barədə təklifləri bəyənmişdir.
MSK cari məsələləri də müzakirə etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun təmsilçiləri, yerli kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session by Mr. Mazahir Panahov on August 28, 2004.
28 august 2004 16:21
After the approval of the session agenda, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the Instruction draft on the distribution of funds among election commissions allocated by the state budget for the preparation and conduct of Municipal Elections, usage of funds on determination and control on the usage of funds entered election funds of registered candidates to municipality membership. CEC adopted decision on the approval of this Instruction draft.
The Commission discussed opening and registration of specific election accounts, as well as entrance and expenditure rules of funds in Municipal Elections and approved this document.
Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the Rule draft on the usage of de-registration cards in Municipal Elections. CEC adopted decision on the approval of the Rule draft.
In the CEC session, Rule draft on collecting information on the amount of income, its sources and property of the candidate to municipality membership was put into discussion and was approved.
Sample drafts of some election documents in Municipal Elections of the Republic of Azerbaijan were put into discussion of the Commission. CEC approved these sample drafts.
In the session, organizational issues were also considered. Mrs. Svetlana Gasimova, CEC Deputy Chairman reported with the suggestion to make amendments in the composition of Khatai second Con.EC # 34, Khatai third Con.EC # 35 and Yevlakh-Mingachevir # 49, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary – in the composition of Yasamal third Con.EC # 17 and Khachmaz Con.EC # 55 . The Commission approved suggestions on making amendments in the composition of the above-mentioned Con.ECs.
CEC discussed current issues.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), domestic and foreign mass media participated in the CEC session.