İclasda Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinı seçkilər üzrə 24 saylı birinci, 29 saylı Səbayıl və 101 saylı Xanlar-Daşkəsən seçki dairələrində 2004-cü il oktyabrın 19-da əlavə seçkilərin keçirilməsinə dair əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim Planının təsdiq edilməsi barədə məsələ müzakirə olunmuşdur.
21 iyun 2004 15:39
–Qeyd edək ki, həmin dairələrdə deputat mandatları boş qaldığı üçün əlavə seçkilər təyin edilmişdi.
Məsələ barədə məlumat verən MSK sədri Məzahir Pənahov iyunun 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin həmin seçkilərin təyin edilməsi haqqında sərəncamına əsasən Mərkəzi Seçki Komissiyasının qeyd edilən üç seçki dairəsində əlavə seçkilərin keçirilməsi həmin Təqvim planının hazırlandığını bildirmişdir.
2004-cü il oktyabrın 19-da əlavə seçkilərin keçirilmısinə dair əsas hərəkət və təadbirlərin Təqvim Planı barədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi İnqilqb Nəsirov məlumat vermişdir.
Komissiya Təqvim planının əsas kimi təsdiq olunması barədə qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun Bakı ofisinin təmsilçiləri, yeri və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The session of the Central Election Commission was conducted by Mr. Mazahir Panahov on June 21, 2004
21 june 2004 15:39
The session of the Central Election Commission was conducted by Mr. Mazahir Panahov on June 21, 2004.
In the session, the approval of the Calendar Plan on the basic activities and measures for the conduct of by-elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on October 19, 2004 in constituencies #24 Nizami first, # 29 Sabail and # 101 Khanlar Dashkasan was discussed.
It is notable that by-elections were appointed for the vacant deputy mandates.
Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman who reported on the issue stated that the Calendar Plan by CEC on the conduct of by-elections in the mentioned three constituencies was prepared on June 18, 2004 according to the order of Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan.
Mr. Ingilab Nasirov, CEC Secretary reported on the Calendar Plan on the basic activities and measures for the conduct of by-elections on October 19, 2004.
The Commission decided to adopt the Calendar Plan as a basis.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), of domestic and foreign mass media participated in the CEC session.