Sentyabrın 18-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə Komissiyanın 16 sentyabr 2010-cu il tarixli iclasının protokolu təsdiqlənmişdir.
Sonra 2010-cu il noyabarın 7-də keçiriləcək Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar Yeni Azərbaycan Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması barədə qərar qəbul olunmuşdur.
Mərkəzi Seçki Komissiyası Milli Məclisə seçkilərdə səsvermənin nəticələri haqqında məntəqə və dairə seçki komissiyaları protokollarının doldurulması qaydasıına dair izahların layihələrini müzakirə etmiş və həmin normativ aktların təsdiqlənməsi barədə qərar çıxarmışdır.
İclasda Milli Məclisə keçiriləcək seçkilərdə seçki komissiyalarının səsvermənin nəticələrinə dair yekun protkollarının hazırlanması qaydası və sayı barədə məsələyə baxılmış və qərara alınmışdır ki, yekun protokolları MSK tərəfindən müəyyən olunmuş nümunələrin forma və mətninə uyğun olaraq, bir-bir, ardıcıl nömrələnməklə və seriyaları göstərilməklə seçki keçiriləcək dairə və məntəqələrin sayına uyğun olaraq Milli

On September 22, Mr. Adam Sterling, advocate on temporary affairs of the United States of America to our country visited Mr
18 september 2010 14:23
On September 22, Mr. Adam Sterling, advocate on temporary affairs of the United States of America to our country visited Mr.
Mazahir Panahov, chairman of the Central Election Commission. CEC Chairman who reminded on the friendship and strategic alliance of the USA with Azerbaijan expressed his gratitude of the meeting with the advocate on temporary affairs of this country.
Mr. Adam Sterling who emphasized on close cooperation between the CEC and the US embassy since a long period stated that Azerbaijan is on the eve of very important event and was interested in the condition related with the Elections to the Milli Majlis.
CEC Chairman provided detailed information to the visitor on the requirements of legislation related with the preparation and conduct of elections and the implemented works.
During the visit, view exchanges on the cooperation between the CEC and the US embassy related with the forthcoming elections were conducted.