Yanvarın 15-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
Komissiyanın sədri Azərbaycan Respublikası Prezidenti tərəfindən imzalanmış "Azərbaycan Respublikasında İnsan Hüquqlarının Müdafiıəsi üzrə Milli Fəaliyyət Planınının təsdiq edilməsi”haqqında Sərəncamda Mərkəzi Seçki Komissiyasının da üzərinə vəzifələr qoyulduğunu xatırlatmış və qeyd etmişdir ki, artıq qurumun rəhbərliyi sözügedən sənədlə bağlı müvafiq müzakirələrə başlayıb. MSK üzvlərinin ümumi rəyi bundan ibarət olmuşdur ki, sözügedən Sərəncamdan irəli gələn vəzifələrin icrası ilə bağlı konkret təkliflər hazırlanması üçün işçi qrupu yaradılsın.
Sonra Komissiyanın 25 oktyabr və 30 oktyabr 2006-cı il tarixli iclaslarının protokolları təsdiq edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi haqqında da qərar çıxarmışdır.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session on January 15, 2007.
CEC Chairman reminded of the duties put upon CEC in the order "On the approval of Plan for National Activity on Protection of Human Rights in the Republic of Azerbaijan” and stated that the administration of the organization have already begun relevant discussions concerning the above-mentioned document. Common opinion of CEC Commissioners was the fact that Working Group shall be established for the preparation of concrete suggestions related to the execution of the duties rooted from the above-mentioned order.
Later, session minutes adopted by the Commission, dated on October 25 and October 30, 2006 were approved.