Sentyabrın 4-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
04 sentyabr 2008 11:39
Sentyabrın 4-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Natiq Məmmədov namizdəliyi özü tərəfindən irəli sürülmüş cənab İntiqam Çərkəz oğlu Məmmədovun Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namizədliyinin təsdiq olunması məsələsinə baxılması haqqında məlumat vermişdir. MSK həmin şəxsin namisədliyinin təsdiq olunması barədə qərar qəbul etmişdir.
Sonra Komissiya Azərbaycan Respublikası Prezidentliyinə namzədəliyi təsdiq edilmiş Teymur Pərviz oğlu Quliyevin və Fikrət Tağı oğlu Əhədovun müraciətləri əsasında onların namizədliyinə xitam verilməsi barədə qərar çıxarmışdır.
İclasda Mərkəzi Seçki Komissiyası nəzdində seçkiqabağı təşviqat üçün müəyyən edilmiş qaydalara riayət olunmasına nəzarət edən Mətbuat qrupunun yenidən təşkili məsələsinə də baxılmış və həmin qrupun yenidən təşkili haqqında qərar qəbul olunmuşdur.
MSK bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun müşahidəçiləri, ATƏT-in Bakı ofisinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(ABŞ) təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Seçki Komissiyasının tərkibi, fəaliyyəti, qəbul etdiyi sənədlər, MSK Katiblıiyinin strukturu, aşağı seçki komissiyalarının tərkibi, ünvanları barədə məlumat əldə etmək istəyən şəxslər rəsmi internet səhifələrimizə müraciət edə bilərlər. Komissiyanın internet səhifələrində həmçinin seçici siyahıları ilə tanışlıq və adların vahid seçici siyahısında olub-olmamasının yoxlanması da mümkündür. MSK-nın internet ünvanı belədir: www.msk.gov.az; cec.gov.az; infocenter.gov.az

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov
04 september 2008 11:39
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on September 4, 2008.
Firstly, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the approval of candidacy of Mr. Intigam Charkaz oghlu Mammadov nominated on his own initiative. CEC adopted decision on the approval of the candidacy of this person.
Later, the Commission adopted decision on the termination of candidacies of Teymur Parviz oghlu Guliyev and Fikret Taghi oghlu Ahadov, whose candidacies have been approved.
At the session, the issue on the re-organization of Press Group under CEC for observing the identified rules for pre-election campaign was considered and decision was adopted on re-organization of this group.
CEC made amendments in the compositions of some Con.ECs.
At the CEC session, observers of OSCE Democratic Institutions and Human Rights, OSCE Baku office, representatives of International Foundation for Election Systems (the USA) and mass media also took part.
Let’s note that the persons intending to obtain information on the composition, activity, decisions of CEC, structure of CEC Secretariat, compositions of lower election commissions and addresses can apply to our web pages. On the web page of the Commissions one can also be familiar with voters’ lists and check their names in the voters’ lists. CEC web page is as follows: www.msk.gov.az; infocenter.gov.az