Sentyabrın 2 –də Boris Frletsin rəhbərlik etdiyi ATƏT Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosunun Seçki Müşahidə Missiyasının üzvləri Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahovla görüşmüşlər
02 sentyabr 2008 11:38
Sentyabrın 2 –də Boris Frletsin rəhbərlik etdiyi ATƏT Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosunun Seçki Müşahidə Missiyasının üzvləri Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahovla görüşmüşlər. Qonaqları salamlayan MSK sədri bildirmişdir ki, Komissiya seçkilərin nəticələrinin qiymətlənidirlməsi baxımından müşahidəçilərin fəalıiyyətinə xüsusi əhəmiyyət verir və ATƏT DTİHB Müşahidə Missiyasını Azərbaycanda görməkdən məmnunluq duyur.
Missiyanın rəhbəri Boris Frlets səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirmiş və qeyd etmişdir ki, həm seçkiöncəsi vəziyyətin, həm də səsvermə gününün müşahidəsini aparacaqlar. O, MSK sədrinin 15 oktyabr Azərbaycan Respublikasında prezident seçkilərinə hazırlıqla bağlı görülən işlər barədə ətraflı məlumat verməsini xahiş etmiş, Mərkəzi Seçki Komissiyasının maarifləndirmə proqramı, Azərbaycanda müşahidəçiliyin prinsipləri və digər məsələlər barədə sullar vermişdir.
M. Pənahov seçkilərin hazırlanıb keçirilməsi ilə bağlı Komissiyanın fəalıiyyəti, həyata keçridiyi tədbirlər barədə ətraflı məlumat vermiş, qonaqların suallarını cavablandlrmşdır.

Members of OSCE Bureau of Democratic Institutions and Human Rights led by Mr. Boris Frlets met with Mr. Mazahir Panahov
02 september 2008 11:38
Members of OSCE Bureau of Democratic Institutions and Human Rights led by Mr. Boris Frlets met with Mr. Mazahir Panahov, CEC Chairman on September 2, 2008. CEC Chairman who welcomed the visitors stated that the Commission pays special attention to the activity of observers from the view of estimating electoral results and expresses his gratitude to meet OSCE/ODIHR Observation Mission in Azerbaijan.
Mr. Boris Frlets, Head of the mission thanked for sincere receive and stated that they will conduct observation of both pre-election and on the voting day atmosphere. He asked CEC Chairman to give detailed information on the activities implemented relating to the preparation of Presidential Elections in the Republic of Azerbaijan dated on October 15, 2008 and inquired about education program of CEC, principles of observation in Azerbaijan and other issues.
Mr. M.Panahov informed about the activity of the Commission related to the preparation and conduct of elections, actions undertaken and replied to the questions of the visitors.