Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası aşağı seçki komissiyalarının katibliklərində çalışan hüquqşünaslar üçün təlim seminar keçirməyi planlaşdırır
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası aşağı seçki komissiyalarının katibliklərində çalışan hüquqşünaslar üçün təlim seminar keçirməyi planlaşdırır. Təlim-seminarda seçki komissiyalarının fəaliyyətinin hüquqi əsasları, seçki komissiyalarının iclaslarında baxılan məsələlərin hazırlanması, qəbul edilmiş qərarların qanunauyğunluğunun təminatı, şikayət və müraciətlərə baxılması ilə bağlı beynəlxalq təcrübə və Azərbaycan Respublikasının Dövlət qulluğu haqqında qanunun tələbləri mövzusunda çıxış və müzakirələr nəzərdə tutulur. Məruzəçi qismində həmçinin Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun (İFES) təmsilçiləri də iştirak edəcək.
Təlim-seminar 30 may 2008-ci ildə saat 11.00-da Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclas zalında keçiriləcək. Tədbirdə arzu edən xarici və beynəlxalq qurumların nümayəndələri də iştirak edə bilər. İştirakçıların qeydiyyatı saat 10.30-da başlayacaq.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan is planning to organize training -seminar for the lawyers working at the secretariats of lower election commissions
27 may 2008 11:07
Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan is planning to organize training -seminar for the lawyers working at the secretariats of lower election commissions. The topics those are going to be covered at the training will be legal basis for the activity of election commissions, preparing issued to be discussed in a meetings of election commission, providing the conformity of adopted decisions with the legislation, international experience on the consideration of complaints and appeals and requirements of the Law on Civil Servants of the Republic of Azerbaijan. Representatives of IFES will also participate at the training as reporters.
The training will take place in the Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan at 11.00 a.m. May 30, 2008. Representatives of international and foreign institutions are welcomed to attend the meeting. Registration of participants will start at 10.30 a.m.