İyulun 1-də Piter Semnebinin rəhbərlik etdiyi Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndə heyəti Mərkəzi Seçki Komissiyasında sədr Məzahir Pənahovla görüşmüşdür.
01 iyul 2010 17:52
Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Avropa İttifaqının nümayəndə heyəti ilə görüşdən məmnunluğunu ifadə etmiş və ölkəmizin, o cümlədən MSK-nın bu qurumla əməkdaşlığa xüsusi önəm verdiyini bildirmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasında keçirdiyi səmərəli görüşləri yaxşı xatırladığını bildirən P. Semnebi qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın davam etdiriləcəyinə və qarşıdan gələn seçkilərin uğurla keçiriləcəyinə inamını ifadə etmişdir.
O, Azərbaycanın gənc demokratik dövlət olduğunu vurğulayaraq, Avropa İttifaqının bu inkişafın davam etdirilməsinə yardım etməyə hazır olduğunu bildirmişdir.
Qonaqlar Mərkəzi Seçki Komissiyasının qarşıdan gələn seçkilərə hazırlıqla bağlı həyata keçirdiyi tədbirlərlə maraqlanmışlar.
Sədr Milli Məclisə keçiriləcək seçkilərə hazırlıqla bağlı nümayəndə heyətinə məlumat vermiş və seçkilərin ölkənin seçki qanunvericiliyinə,
Avropada formalaşmış standartlara uyğun keçiriləcəyini bildirmişdir.
Görüşdə Mərkəzi Seçki Komissiyası ilə Avropa İttifaqı arasında gələcək əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

On July 1, 2010 special delegation on the South Caucasus of the European Union headed by Mr. Peter Semneby met at with Chairman Mr. Mazahir Panahov at Central Election Commission
01 july 2010 17:52
On July 1, 2010 special delegation on the South Caucasus of the European Union headed by Mr. Peter Semneby met at with Chairman Mr. Mazahir Panahov at Central Election Commission.
CEC chairman expressed his gratitude of the meeting with the delegation of the European Union and pointed the special importance to the cooperation with this organization given by our country, as well as CEC.
Mr. Peter Semneby who reminded efficient meetings at Central Election Commission expressed his confidence in continuing mutual successful cooperation and booming conduct of the forthcoming elections.
By emphasizing that Azerbaijan is a young democratic state, he stated that the European Union is keen to assist to continue this progress.
The visitors interested in the activities related with the preparations to the forthcoming elections taken by Central Election Commission.
The Chairman informed the delegation on the preparation to the elections to be conducted and stated that elections would be conducted in conformity with the European standards of election legislation.
At the meeting, view exchanges were conducted on the perspectives of the future cooperation between Central Election Commission and European Union.