İyulun 21-də Milli Demokratiya İnstitutunun (ABŞ) Avrasiya üzrə direktoru Laura Cuit və Azərbaycan üzrə direktoru Aleks Qriqoriyevs Mərkəzi Seçki Komissiyasında sədr Məzahir Pənahovla görüşmüşlər.
21 iyul 2010 17:42
Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Komissiyanın beynəlxalq qurumlarla əməkdaşlığından məmnunluğunu ifadə etmişdir.
Laura Cuit təmsil etdiyi qurumun Azərbaycanda 1995-ci ildən fəaliyyət göstərdiyini, 1998-ci ildən isə MSK ilə əməkdaşlıq edtiyini xatırladaraq bundan qürur duyduqlarını bildirmişdir.
O, qarşıdan gələn seçkilərin uğurla keçiriləcəyinə inamını ifadə edərək MSK-nın seçkilərə hazırlıq istiqamətində həyata keçridiyi tədbirlərlə maraqlanmışdır.
Sədr Milli Məclisə keçiriləcək seçkilərə hazırlıqla bağlı məlumat vermiş və seçkilərin ölkənin seçki qanunverciliyinə uyğun, azad və ədalətli keçiriləcəyini bildirmişdir.
Görüşdə Mərkəzi Seçki Komissiyası ilə Milli Demokratiya İnstitutu arasında gələcək əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

On 21 July, 2010 Mrs. Laura Juit, director Eurasia of National Democracy Institute (the USA) and Mr
On 21 July, 2010 Mrs. Laura Juit, director Eurasia of National Democracy Institute (the USA) and Mr.
Alex Grigoriyevs, director on Azerbaijan met with Mr. Mazahir Panahov, chairman at the Central Election
Commission. CEC Chairman expressed gratitude for the cooperation of the Commission with international organizations. By reminding that the organization represented by Mrs. Laura Juit has functioned in
Azerbaijan since 1995 and since 1998 it has cooperated with CEC, she expressed her proud for this.
She informed of her sureness of successful conduct of the forthcoming elections and was interested in the activities held by CEC in the field of the preparations to elections.
Chairman informed on the preparations to the Elections to the Milli Majlis and stated that it will be conducted freely, fairly and pursuant to election legislation.
At the meeting, view opinions were held on the perspectives of the future cooperation between Central Election Commission and National Democracy Institute.