İyulun 23-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
23 iyul 2010 17:39
Əvvəlcə Komissiyanın 2 iyun və 9 iyun 2010-cu il tarixli iclaslarının protokolları təsdiqlənmişdir.
Sonra "Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə deputatlığa namizədliyin təsdiq edilməsi və qeydə alınması üçün dairə seçki komissiyalarına təqdim olunan seçki sənədlərindəki məlumatların yoxlanılması və namizədlərin qeydə alınması qaydaları”nın və "Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə seçkilərdə kütləvi informasiya vasitələri ilə seçkiqabağı təşviqat aparılması qaydaları haqqında təlimat”ın təsdiq edilməsi haqqında qərar çıxarılmış, bəzi normativ xarakterli aktlara əlavə və dəyişikliklər edilmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası 13 saylı Xəzər birinci, 70 saylı Masallı şəhər və 73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər etmişdir Komissiyanın iclasında cari məsələlərə də baxılmışdır.
İclasda Böyük Britaniya səfirliyinin təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr.
Mazahir Panahov on 23 July, 2010. Firstly, session minutes of the Commission dated on 2 June and 9 June,
2010 were approved. Later, decision was made on the approval of the Rules "on checking the inofmration
included in the election documents submitted to the Constituency Election Commissions for the approval and registration of candidacy to deputy” and Instruction "on the rules for the conduct of pre-election campaign through mass media in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan”, amendments and appendices were made to some normative acts. CEC made amendments in the composition of Khazar first
Con.EC # 13, Masalli city Con.EC # 70 and Lankaran city Con.EC # 73. At the session of the Commission, current issues were also considered. At the session, representatives of the embassy of Great Britain and mass media also took part.