Noyabrın 26 –da Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası
Noyabrın 26 –da Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda ATƏT- in Bakı ofisinin, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(ABŞ) təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.
İclasda bələdiyyə seçkiləri ilə bağlı Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılmışdır. Müraciətlərdən 4-nün təmin olunması barədə qərar qəbul olunmuş, 4-nin isə əsassız hesab edilərək təmin olunmaması barədə qərar çıxarılmışdır.
Digər müraciətlərin araşdırma müddətinin uzadılması barədə qərar qəbul edilmişdir.

Central Election Commission (CEC) of the Republic of Azerbaijan conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on 26 November 2009
26 november 2009 17:15
Central Election Commission (CEC) of the Republic of Azerbaijan conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on 26 November 2009.
At the session, the appeals entered the CEC concerning Municipal Elections were considered. Decision was adopted on the implementation of 4 appeals and 4 of them were decided not to implement by regarding groundless.
Decision was adopted on extending investigation period of the other appeals.
At the session, representatives of OSCE Baku office, International Foundation for Election Systems (the USA) and mass media also took part.