2025-ci il fevralın 3-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2025-ci il fevralın 3-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib.
İclasda 2025-ci il yanvarın 29-da keçirilmiş bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Seçki qanunvericiliyi ilə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlər, maraqlı subyektlərin və ərizəçilərin də iştirakı ilə geniş müzakirə edildikdən sonra müvafiq qərarlar qəbul olunub.
Mərkəzi Seçki Komissiyası daxil olan müraciətlərin və müxtəlif mənbələrdən əldə edilən məlumatların tam şəffaf, obyektiv və hərtərəfli araşdırılması nəticəsində 81 saylı İmişli seçki dairəsinin 42, 43, 44 və 46 saylı seçki məntəqələrində seçicilərin iradəsinin müəyyənləşdirilməsinə imkan verməyən halları nəzərə alaraq, həmin seçki məntəqələrində səsvermənin nəticələrinin etibarsız hesab edilməsinə və beləliklə sözügedən seçki dairəsi üzrə Bəcirəvan bələdiyyəsinə seçkilərin etibarsız sayılmasına qərar verib.
Komissiyanın qərarına əsasən 23 saylı Nəsimi – Səbail seçki dairəsinin 30 saylı seçki məntəqəsində də seçicilərin iradəsinin müəyyənləşdirilməsi mümkün olmadığına görə səsvermənin nəticəsi etibarsız hesab edilib.
Media mənsubları tərəfindən operativ şəkildə işıqlandırılan iclasın sonunda, həmçinin cari məsələlərə də baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) held the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on February 3, 2025.
During the session the appeals filed to CEC in regard with the Municipal elections held on January 29, 2025 were examined. Relevant decisions were adopted regarding the appeals put into the session agenda within the timeframe and manner as defined in the election legislation upon the discussion with the participation of the applicants and interested subjects.
As a result of fully transparent, fair and inclusive investigation of the appeals filed to CEC and the information obtained from different resources, it was decided to consider the voting results invalid in the polling stations # 42, 43, 44, 46 of Imishli Con.EC # 81 and invalidate the elections on Bajirevan municipality on the foregoing Con.EC upon considering the incidents that could not allow to determine voters’ will in those polling stations.
By the Commission decision, the voting results in the polling station # 30 of Nasimi-Sabail Con.EC # 23 were invalidated due the impossibility of determining voters’ will.