Seçkilərdə polisin xidməti fəaliyyətinə həsr olunan növbəti seminar-müşavirə Şirvanda keçirilib
2025-ci il yanvarın 29-na təyin edilmiş bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasının Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) ilə birgə layihəsi çərçivəsində növbəti seminar-müşavirə Şirvan şəhərində keçirilib.
Şirvan Şəhəri Gənclər Mərkəzində keçirilən görüş, bələdiyyə seçkilərində polisin xidməti fəaliyyətinə həsr olunub. Seminar-müşavirədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının və Daxili İşlər Nazirliyinin nümayəndələri, dairə seçki komissiyalarının sədrləri, polis idarələri və şöbələrinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Müşavirədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Fuad Cavadov, Şirvan Şəhər Polis Şöbəsinin rəisi Füzuli Əhmədov açılış nitqləri ilə çıxış ediblər. Bələdiyyə seçkilərinin hazırlanıb keçirilməsində, seçkiqabağı təşviqat dövründə, habelə səsvermə günü və ondan sonrakı proseslərdə polis əməkdaşlarının qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş rol və vəzifələrindən danışılıb.
Mərkəzi Seçki Komissiyası Katibliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rəşid Yusifbəyli tədbirdə seçki subyektləri, onların hüquq və vəzifələri, seçki subyektlərinin fəaliyyətinə qanunsuz müdaxilənin yolverilməzliyi mövzusunda çıxış edib. Seçkilər ərəfəsində maarifləndirmə tədbirlərinə ayrılan xüsusi diqqətdən danışılıb. Həmçinin keçirilən regional seminar-müşavirələrin əhəmiyyətindən söhbət açılıb.
Sonra Daxili İşlər Nazirliyinin Baş İctimai Təhlükəsizlik İdarəsində idarə rəisi Sənan Əliyev seçki kampaniyası dövründə və seçkilərin keçirildiyi gün ictimai qaydanın təmin edilməsi ilə bağlı polis əməkdaşlarının hüquq və vəzifələri, seçkidən sonrakı dövrdə seçki bülletenlərinin, digər seçki sənədlərinin dairə və Mərkəzi Seçki Komissiyasına gətirilməsi zamanı təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi barədə məlumat verib. Daha sonra müşavirə iştirakçılarının sualları cavablandırılıb.

The next seminar conference dedicated to the service activity of the police during the elections was held in Shirvan
In connection with the municipal elections scheduled for January 29, 2025, the next seminar conference was held in the city of Shirvan within the framework of the joint project of the Central Election Commission with the Ministry of Internal Affairs (MIA).
The meeting held at the Shirvan City Youth Center was dedicated to the service activities of the police in the municipal elections. Representatives of the Central Election Commission and the Ministry of Internal Affairs, chairmen of constituency election commissions, representatives of police departments and departments took part in the seminar conference.
Fuad Javadov, a member of the Central Election Commission, and Fuzuli Ahmadov, the head of the Shirvan City Police Department, made opening speeches at the meeting. The roles and duties of police officers defined by legislation in the preparation and holding of municipal elections, during the pre-election campaign period, as well as on the voting day and subsequent processes were discussed.
Rashid Yusifbeyli, head of the International Relations Department of the Central Election Commission Secretariat, spoke at the event on the subject of election subjects, their rights and duties, and the inadmissibility of illegal interference in the activities of election subjects. On the eve of the elections, special attention was paid to educational activities. The importance of the held regional seminars and consultations was also discussed.
Then Sanan Aliyev, head of department at the Chief Public Security Department of the Ministry of Internal Affairs, during the election campaign period and on the day of the elections informed about the rights and duties of police officers regarding the maintenance of public order, security measures during the delivery of ballot papers and other election documents to the constituency and the Central Election Commission in the post-election period. Then the questions of the meeting participants were answered.