2025-ci il yanvarın 14-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2025-ci il yanvarın 14-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib.
Əvvəlcə Komissiyanın 8 yanvar 2025-ci il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik olunması məsələsinə baxılıb. Mərkəzi Seçki Komissiyası 68 saylı Sabirabad – Şirvan, 72 saylı Cəlilabad kənd, 86 saylı Ağcabədi və 118 saylı Ağdam – Xocalı seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişiklik edilməsinə qərar verib.
İclasda daha sonra 2025-ci il yanvarın 29-na təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Seçki qanunvericiliyi ilə müəyyən olunmuş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlər, media mənsublarının və maraqlı subyektin də iştirakı ilə Komissiya üzvləri tərəfindən geniş müzakirə edildikdən sonra müvafiq qərarlar qəbul olunub.
İclasda, həmçinin qarşıdan gələn seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş vəzifə və səlahiyyətlərə malik qurumlarla sıx əməkdaşlıq çərçivəsində intensiv şəkildə davam etdirilən və nəzərdə tutulan maarifləndirmə tədbirləri barədə ətraflı məlumat verilib və cari məsələlərə baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) held the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on January 14, 2025.
Firstly, the Commission session minute dated 8 January 2025 was approved.
Later, the issue on making amendments to the structures of some Constituency Election Commissions was considered and CEC made changes to the structures of Sabirabad-Shirvan Con.EC # 68, Jalilabad village Con.EC # 72, Aghjabedi Con.EC # 86 and Aghdam-Khojali Con.EC # 118.
During the session the appeals filed to CEC in regard with the Municipal elections, appointed to January 29, 2025 were examined. After the appeals put into the session agenda within the manner and timeframe as defined in the election legislation had been discussed by the Commission members with the participation of media representatives and interested subject, relevant decisions were adopted.
It was thoroughly informed about the educational activities planned and carried out intensively in regard with the upcoming elections within close cooperation of CEC with the institutions having the duties and authorities as defined in the legislation, therewith, current issues were also considered at the session.