2025-ci il yanvarın 8-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2025-ci il yanvarın 8-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 6 yanvar 2025-ci il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2025-ci il yanvarın 29-na təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən Mərkəzi Seçki Komissiyasına təyin edilmiş məşvərətçi səs hüquqlu üzvün təsdiq olunmasına qərar verilib.
İclasda daha sonra qarşıdan gələn bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Media subyektləri nümayəndələrinin də iştirakı ilə Komissiya üzvlərinin geniş müzakirəsi nəticəsində, vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli təmin olunması üçün hərtərəfli və obyektiv araşdırılan müraciətlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul edilib.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında, həmçinin bələdiyyə seçkilərinə hazırlıq istiqamətində proseslərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun gedişi barədə məlumat verilib, müxtəlif məsələlərə dair statistik göstəricilər diqqətə çatdırılıb və cari məsələlərə baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) held the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on January 8, 2025. Firstly, the Commission session minute dated 6 January 2025 was approved.
Later, the approval of a member with consultative right appointed to CEC by the New Azerbaijan Party in the Municipal Elections, scheduled for January 29, 2025 was decided upon.
During the session the appeals filed to CEC in regard with the Municipal elections were examined. Relevant decisions were adopted regarding the appeals investigated in inclusive and fair manner to ensure citizens’ election rights more effectively as a result of the Commission members’ broad discussion with the participation of the representatives of the media outlets.
Detailed information was provided on the processes ongoing in accordance with the requirements of legislation in the field of preparations for the Municipal Elections and statistic data on various issues were emphasized, therewith, current issues were also considered at the CEC session.