2024-cü il dekabrın 21-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il dekabrın 21-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 18 dekabr 2024-cü il tarixli iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2025-ci il yanvarın 29-na təyin olunmuş bələdiyyə seçkilərində seçki bülletenlərinin mətni, forması, sayı və hazırlanma qaydası Komissiya üzvləri tərəfindən müzakirə edilərək təsdiq olunub. Mərkəzi Seçki Komissiyası Seçki Məcəlləsinin tələblərini əsas götürərək, 6 052 721 (altı milyon əlli iki min yeddi yüz iyirmi bir) seçki bülleteninin Komissiyanın təmsilçiliyə uyğun 3 üzvünün müşahidəsi altında hazırlanmasına qərar verib.
İclasda daha sonra qarşıdan gələn bələdiyyə seçkilərində Respublikaçı Alternativ (REAL) Partiyası, Ağ Partiyası, Gələcək Azərbaycan Partiyası, Ədalət Partiyası, Vəhdət Partiyası, Haqq Ədalət Partiyası, Azərbaycan Demokrat Partiyası, Azad Vətən Partiyası, Müasir Musavat Partiyası və Yeni Zaman Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb. Komissiya üzvlərinə hər bir siyasi partiyanın MSK-ya müvafiq müraciəti barədə ayrı-ayrılıqda məlumat verilib və sözügedən siyasi partiyalar tərəfindən təqdim olunan şəxslər səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alınıb.
Media subyektləri təmsilçilərinin də iştirak etdiyi iclasda, həmçinin bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilib və cari məsələlərə baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) held the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on December 21, 2024. Firstly, the Commission session minute dated 18 December 2024 was approved.
Later, the rule for the text, format, number and preparation of ballot papers in the Municipal elections, appointed to January 29, 2025 was approved. Basing on the requirements of the Election Code, CEC decided to compile 6 052 721(six million fifty two thousand seven hundred and twenty one) ballot papers within the observation of three members in accordance with the representation.
During the session the issue on the registration of authorized representatives of Republic Alternative (REAL) Party, White Party, Future Azerbaijan Party, Justice Party, Union Party, Rights and Justice Party, Azerbaijan Democratic Party, Free Motherland Party, Modern Musavat Party and New Time Party in the forthcoming Municipal elections was considered. The Commission members were reported separately on the relevant appeal of every political party to CEC and the persons presented by the foregoing political parties were registered as authorized representatives.
The structures of some Constituency Election Commissions were made changes and current issues were considered at the session also attended by media outlets.