2024-cü il dekabrın 18-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il dekabrın 18-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 13 dekabr 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2025-ci il yanvarın 29-nə təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində səsvermənin yeri və vaxtı barədə seçicilərin məlumatlandırılmasına dair bildirişlərin forması, sayı və hazırlanma qaydası ilə bağlı məsələyə baxılıb. Diqqətə çatdırılıb ki, bildirişdə seçicinin soyadı, adı və atasının adı ilə yanaşı, özünün və səs verəcəyi seçki məntəqəsinin ünvanı, səsvermənin yeri və vaxtı, səsvermə prosesində istifadə edilən şəxsiyyəti təsdiq edən sənədlərin siyahısı göstərilir, habelə seçicilərin məlumatlandırılması məqsədilə səsvermə qaydaları illüstrasiyalarla aydın izah olunur. Komissiya üzvlərinin bildirişlə bağlı müzakirəsinin ardınca səsvermənin yeri və vaxtı barədə seçicilərin məlumatlandırılmasına dair 6052721 (altı milyon əlli iki min yeddi yüz iyirmi bir) bildirişin mətbəə üsulu ilə hazırlanmasına qərar verilib.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında daha sonra qarşıdan gələn bələdiyyə seçkilərində Klassik Xalq Cəbhəsi Partiyası və Azərbaycan Demokratik Maarifçilik Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb və Komissiya sözügedən siyasi partiyalar tərəfindən təqdim olunan şəxsləri səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alıb.
Media subyektləri nümayəndələrinin geniş iştirak etdiyi iclasda, həmçinin bələdiyyə seçkilərinə hazırlıqların gedişi barədə məlumat verilib, namizədlərin irəli sürülməsi və qeydə alınması ilə bağlı statistik göstəricilər elan olunub və cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on December 18, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr. Mazahir Panahov on December 18, 2024. Firstly, the protocol of the meeting of the Commission on December 13 was approved.
Then, the issue of the form, number and order of preparation of notices for informing voters about the place and time of voting in the municipal elections scheduled for January 29, 2025 was considered. It was brought to attention that the notice shows the voter's surname, first name and patronymic, as well as the address of the voter and the polling station where he will vote, the place and time of voting, the list of identification documents used in the voting process, and the voting rules are clearly explained with illustrations for the purpose of informing the voters. Following the discussion of the commission members on the notice, it was decided to prepare the 6052721 (six million fifty two thousand seven hundred and twenty one) notice on informing voters about the place and time of voting by printing method.
At the meeting of the Central Election Commission, the issue of registering authorized representatives of the Classical People's Front Party and Azerbaijan Democratic Enlightenment Party in the upcoming municipal elections was considered, and the Commission registered the persons presented by the said political parties as authorized representatives.
At the meeting, which was widely attended by representatives of media subjects, information was also given on the progress of preparations for the municipal elections, statistical indicators related to the nomination and registration of candidates were announced, and current issues were reviewed.