2024-cü il dekabrın 2-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il dekabrın 2-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib.
Əvvəlcə Komissiyanın 26 noyabr və 27 noyabr 2024-cü il tarixli iclas protokolları təsdiq edilib.
Sonra 2025-ci il yanvarın 29-na təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb. Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra sözügedən siyasi partiya tərəfindən təqdim olunan şəxslərin səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alınmasına qərar verilib.
İclasda daha sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilib.
Media mənsubları tərəfindən geniş işıqlandırılan iclasda, həmçinin bələdiyyə seçkilərinə hazırlıq istiqamətində proseslərin gedişi barədə məlumat verilib və cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the session on December 2, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on December 2, 2024.
The protocols of the meeting of the Commission on November 26 and 27, 2024 were approved.
Then, the issue of registering authorized representatives of the Civic Solidarity Party in the municipal elections scheduled for January 29, 2025 was discussed. After the discussion of the commission members, it was decided to register the persons presented by the mentioned political party as authorized representatives.
Later in the meeting, changes were made in the composition of constituency election commissions of some constituencies.
At the meeting, which was widely covered by media members, information was given on the progress of the processes in preparation for the municipal elections and current issues were discussed.