Oktyabrın 5-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
05 oktyabr 2005 16:57
Oktyabrın 5-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə Komissiyanın katibi Natiq Məmmədov Milli Məclisə seçkilərdə iştirak etmək hüququna malik olan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin səsvermə üçün istifadə etdikləri şəxsiyyətlərini təsdiq edən sənədlərin Siyahısı”n ın təsdiqinə dair məsələ barədə məlumat vermişdir. MSK bu Siyahının təsdiq olunması haqqında qərar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının digər katibi Vidadi Mahmudov isə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə seçkilərin keçirildiyi yer və onun vaxtı barədə seçiciləri məlumatlandırmaq məqsədi ilə bildirişlərin seçicilərə paylanması(çatdırılması) haqqında Qaydalar”ın layihəsi barədə məlumat vermişdir. MSK bu sənədin də təsdiq olunmasını qərara almışdır.
Sonra "Dairə seçki komissiyasının Katibliyi haqqında Əsasnamə” və "Səsvermə günü məntəqə seçki komissiyalarının iş qaydası haqqında Təlimat” təsdiq edilmişdir.
Komissiya bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilməsi haqqında da qərarlar çıxarmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının daxil olan müraciətlər də müzakirəyə çıxarılmış və müvafiq qərarlar qəbul olunmuşdur.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on October 5, 2005.
05 october 2005 16:57
Firstly, Mr. Natig Maammadov, CEC Secretary reported on the approval of "List of documents approving identity of citizens of the Republic of Azerbaijan and persons without citizenship, having right to participate in Elections to the Milli Majlis”. CEC adopted decision on the approval of this List.
Mr. Vidadi Mahmudov, another CEC Secretary reported on the draft of "Rules for issuing notifications to voters in order to inform voters about the place and time of the conduct of Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan”. CEC adopted decision on the approval of this document, too.
Later, CEC approved "Regulation on the Secretariat of Constituency Election Commission” and "Instruction on the working rule for Precinct Election Commissions on the voting day”.
The Commission adopted decisions on making amendments in the composition of some Constituency Election Commissions.