2024-cü il sentyabrın 11-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il sentyabrın 11-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 10 sentyabr 2024-cü il tarixli iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli və effektiv təmin olunması üçün şəffaf, hərtərəfli və obyektiv araşdırılan müraciətlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul edilib. Maraqlı subyektlərin də bilavasitə iştirakı ilə Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra 78 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsinin 29 və 32 saylı seçki məntəqələri, eləcə də 22 saylı Nəsimi - Yasamal seçki dairəsinin 2, 14 və 20 saylı seçki məntəqələri üzrə səsvermənin nəticələri etibarsız hesab olunub.
Mərkəzi Seçki Komissiyası seçkilərlə əlaqədar daxil olan müraciətlərin və müxtəlif mənbələrdən əldə edilən məlumatların tam şəffaf, qərəzsiz və təfsilatı ilə diqqətlə araşdırılması istiqamətindəki qərarlılığını bir daha bəyan edib.
Media mənsubları tərəfindən operativ işıqlandırılan iclasın sonunda, həmçinin cari məsələlərə də baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on September 11, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 11, 2024. Firstly, the session minute of the Commission dated 10 September 2024 was approved.
Later, the appeals entered the Central Election Commission in regard with the election dispute resolution in the early Elections to the Milli Majlis held on September 1, 2024 were reviewed at the session. In order to ensure more efficient and effective provision of citizens' electoral rights, appropriate decisions were made regarding appeals that were investigated transparently, comprehensively and objectively. After the discussion of the members of the Commission with the direct participation of the interested subjects, the results of the voting on polling stations No. 29 and 32 of Lankaran village constituency No. 78, as well as polling stations No. 2, 14 and 20 of Nasimi-Yasamal constituency No. 22 were considered invalid.
The Central Election Commission has once again declared its determination in the direction of thoroughly transparent, unbiased and detailed investigation of the applications received in connection with the elections and the information obtained from various sources.
At the end of the session, which was promptly covered by members of the media, current issues were also discussed.