2024-cü il sentyabrın 10-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il sentyabrın 10-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 9 sentyabr 2024-cü il tarixli iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Media mənsubları tərəfindən operativ şəkildə işıqlandırılan iclasda öncə müraciətlər barədə ətraflı məlumat verilib, beynəlxalq müşahidə missiyalarının təmsilçilərinə, media nümayəndələrinə və maraqlı subyektlərə daxil olan müraciət və məlumatların hərtərəfli, obyektiv və şəffaf araşdırılması prosesində yaxından iştirak etmək üçün hər cür imkan yaradıldığı vurğulanıb. Vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli təmin olunması üçün qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlər Komissiya üzvləri tərəfindən geniş müzakirə edildikdən sonra müvafiq qərarlar qəbul olunub.

Central Election Commission conducted the next session on September 10, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 10, 2024. Firstly, the session minute of the Commission dated 9 September 2024 was approved.
Later, the appeals entered the Central Election Commission in regard with the election dispute resolution in the early Elections to the Milli Majlis held on September 1, 2024 were reviewed at the session. In the meeting, which was promptly covered by members of the media, detailed information was given about the appeals, and it was emphasized that every opportunity was created for the representatives of the international observation missions, media representatives and interested subjects to participate closely in the process of comprehensive, objective and transparent examination of the appeals and information received. In order to more efficiently ensure the electoral rights of citizens, relevant decisions were made after extensive discussion of the appeals brought to the meeting in the period and in the manner prescribed by the legislation.