2024-cü il sentyabrın 4-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il sentyabrın 4-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib.
İclasda 2024-cü il sentyabrın 1-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Beynəlxalq müşahidə missiyası və media subyektləri nümayəndələrinin bilavasitə iştirakı ilə keçirilən iclasda öncə müraciətlər barədə ətraflı məlumat verilib, eyni zamanda araşdırma və baxılma prosesinə dair qanunvericiliyin tələbləri bir daha diqqətə çatdırılıb. Komissiya üzvlərinin geniş müzakirəsindən sonra, vətəndaşların seçki hüquqlarının daha səmərəli təmin olunması üçün qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş müddətdə və qaydada, operativ şəkildə baxılan müraciətlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul olunub.

Central Election Commission conducted the next session on September 4, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on September 4, 2024.
The appeals entered the Central Election Commission in regard with the early Elections to the Milli Majlis held on September 1, 2024 were reviewed at the session. Firstly, it was informed on the appeals, meanwhile, the requirements of the legislation were emphasized at the session held with the direct participation of the representatives of international observation missions and media outlets. Following broad discussion of the Commission members, relevant decisions were adopted in regard with the appeals investigated within the timeframe and manner implied in legislation to implement citizens’ election rights more efficiently.