2024-cü il avqustun 16-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il avqustun 16-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 10 avqust və 12 avqust 2024-cü il tarixli iclas protokolları təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə “exit-poll” keçirmək niyyəti ilə daha bir qurumun – “Sosioloji Tədqiqatlar Mərkəzi”nin qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş müddətdə və qaydada Mərkəzi Seçki Komissiyasına ünvanlanan müraciətinə baxılıb. Komissiya üzvlərinin müzakirəsindən sonra sözügedən qurumun müraciəti təmin olunub və Milli Məclisə seçkilərdə "exit-poll” keçirmək üçün qeydə alınıb.
İclasda daha sonra 36 saylı Xətai – Suraxanı seçki dairəsi dairə seçki komissiyasının tərkibində dəyişiklik edilib.
Beynəlxalq müşahidə missiyası təmsilçiləri, məşvərətçi səs hüquqlu komissiya üzvü, xüsusi icazə almış müşahidəçi, habelə media subyektləri nümayəndələrinin bilavasitə iştirakı ilə keçirilən iclasda, həmçinin Milli Məclisə seçkilərə hazırlıqların gedişi, intensiv şəkildə davam edən irimiqyaslı layihələr barədə ətraflı məlumat verilib və cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan conducted the next session on August 16, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on August 12, 2024. Firstly, Commission’s session minutes dated August 10 and August 12, 2024 were approved.
Then, the appeal addressed by "Center for Sociological Research" for holding "exit poll” in the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, appointed to September 1, 2024 was considered within the manner and timeframe defined by legislation. Following the discussion of the Commission members, a decision was adopted on the implementation of the appeal and registration of the above-mentioned organization for holding "exit poll” in the Elections to the Milli Majlis.
Later in the session, the structure of Khatai-Surakhani Con.EC # 36 was amended.
During the session held with the direct participation of representatives of the international observation mission, a member of the commission with consultative voting right, an observer with special permission, as well as representatives of media outlets, detailed information was given about the preparations for the Elections to the Milli Majlis, intensively ongoing large-scale projects and current issues were also discussed.