2024-cü il avqustun 10-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il avqustun 10-da Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 8 avqust 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə baxılıb. Seçki qanunvericiliyi ilə müəyyən olunmuş müddətdə və qaydada iclasa çıxarılan müraciətlər, beynəlxalq müşahidə missiyası təmsilçiləri, media mənsubları və maraqlı subyektlərin də iştirakı ilə Komissiya üzvləri tərəfindən geniş müzakirə edildikdən sonra müvafiq qərarlar qəbul olunub.
İclasın sonunda avqustun 9-dan start götürən seçkiqabağı təşviqatla bağlı proseslərin gedişi, təşviqat subyektləri üçün yaradılmış hərtərəfli geniş imkanlar və Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən ardıcıl, sistemli şəkildə reallaşdırılan layihələr diqqətə çatdırılıb, deputatlığa namizədlər və müşahidəçilərə dair statistik göstəricilər elan olunub, həmçinin cari məsələlərə baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on August 10, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on August 10, 2024. Firstly, the Commission’s session minutes dated 8 August, 2024 were approved.
Later, the appeals entered the Central Election Commission regarding the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on September 1, were also reviewed. It was informed that the received appeals were promptly brought to the meeting after thorough and objective investigation within the period and in the manner prescribed by the legislation in order to more efficiently ensure the electoral rights of citizens. The appeals entered the Central Election Commission regarding the forthcoming elections were reviewed and relevant decisions were adopted at the session attended by the representatives of international observation missions and media outlets.
At the end of the session it was also informed on the development of the processes in connection with the pre-election campaign that started from 9 August and the projects carried out by the Commission in a subsequent and systematic way, as well as, on the statistic data on different affairs, therewith, current issues, statistical indicators of candidates for deputy and observers were announced, and current issues were also discussed.