2024-cü il avqustun 8-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2024-cü il avqustun 8-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 5 avqust 2024-cü il tarixli iclas protokolu təsdiq edilib.
Sonra 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərdə Müsavat Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması məsələsinə baxılıb və təqdim olunan şəxslərin səlahiyyətli nümayəndələr kimi qeydə alınmasına qərar verilib.
Daha sonra bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi məsələsinə baxılıb. Mərkəzi Seçki Komissiyasının qərarı ilə 7 saylı Səbail və 37 saylı Qaradağ seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik olunub.
Komissiyanın iclasında beynəlxalq müşahidə missiyası təmsilçilərinin və maraqlı subyektlərin bilavasitə iştirakı ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olmuş müraciətlərə də baxılıb. Aparılan geniş müzakirələrin ardınca Mərkəzi Seçki Komissiyası namizədliyin imtinası ilə bağlı müvafiq dairə seçki komissiyasının qərarını ləğv edərək, daha bir nəfərin Milli Məclisə seçkilərdə namizədliyini qeydə alıb.
Media mənsubları tərəfindən operativ şəkildə işıqlandırılan iclasda, həmçinin cari məsələlərə də baxılıb.

Central Election Commission conducted the next session on August 8, 2024
The Central Election Commission (CEC) conducted the next session chaired by Mr.Mazahir Panahov on August 8, 2024. Firstly, the Commission’s session minutes dated 5 August, 2024 were approved.
Later, the issue on the registration of the authorized representatives of Musavat Party for the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, appointed to September 1, 2024 was considered and it was decided to register the presented persons as authorized representatives.
Afterwards, the issue on making amendments to the structures of some Constituency Election Commissions was considered. By the CEC decision, the structures of Sabail Con.EC # 7 and Garadagh Con.EC # 37 were amended.
The appeals entered the Central Election Commission were also reviewed at the session with the direct participation of the representatives of international observation missions and the interested subjects. Following broad discussion by the Commission members, it was decided to annul the relevant Con.EC decision on the refusal from registering the candidate and to register the candidacy of one more person for the Elections to the Milli Majlis.