Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyası və Daxili İşlər Nazirliyinin birgə layihəsinə start verilib
24 iyul 2024 11:25
2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyasının Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə layihəsi çərçivəsində iyulun 24-dən etibarən regional seminar-müşavirələrə başlanılıb.
İlk tədbir bu gün Mərkəzi Seçki Komissiyası və Daxili İşlər Nazirliyi təmsilçilərinin də iştirakı ilə Bakı şəhər Baş Polis İdarəsində təşkil olunub.
Milli Məclisə seçkilərdə polis əməkdaşlarının xidməti fəaliyyətinə həsr olunan seminar-müşavirələrdə ölkə üzrə bütün seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının sədrləri və polis orqanları nümayəndələrinin iştirakı nəzərdə tutulur.
Tədbirlərdə Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvləri, Komissiya Katibliyinin əməkdaşları və Daxili İşlər Nazirliyinin müvafiq qurumlarının nümayəndələri tərəfindən Milli Məclisə seçkilərin hazırlanıb keçirilməsində, seçkiqabağı təşviqat dövründə, habelə səsvermə günü və ondan sonrakı proseslərdə polis əməkdaşlarının qanunvericiliklə müəyyənləşdirilmiş rol və vəzifələri barədə təqdimatlar keçiriləcək, çıxışlar dinləniləcək və müzakirələr aparılacaq.
Maarifləndirmə və məlumatlandırma xarakterli seminar-müşavirələr növbəti mərhələdə iyulun 25-də Gəncədə, iyulun 26-da Şəkidə, iyulun 29-da Şirvanda və iyulun 30-da Naxçıvanda keçiriləcək.
Qeyd edək ki, Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyası Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə “Polis əməkdaşları üçün yaddaş kitabçası” da hazırlayıb və aidiyyəti üzrə çatdırılıb.

The joint project of the Central Election Commission and the Ministry of Internal Affairs has been launched regarding the Elections to the Milli Majlis
Within the framework of the joint project of the Central Election Commission with the Ministry of Internal Affairs regarding the early Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan appointed to September 1, 2024, regional seminars conferences have been started since July 24, 2024.
The first event was organized today at the Baku City Main Police Department with the participation of representatives of the Central Election Commission and the Ministry of Internal Affairs.
The participation of chairmen of Constituency Election Commissions (Con.ECs) and representatives of police bodies in all constituencies across the country is planned for the seminar conferences dedicated to the service activities of police officials in the Elections to the Milli Majlis.
At the events, the members of the Central Election Commission, employees of the Commission Secretariat and representatives of the relevant institutions of the Ministry of Internal Affairs will hold presentations, speeches will be heard and discussions will be held about the roles and duties of police officials as defined by legislation during the preparation and conduct of the Elections to the Milli Majlis, the pre-election campaign period, as well as on the voting day and the subsequent processes.
At the next stage, educational and informative seminar conferences will be held in Ganja on July 25, in Shaki on July 26, in Shirvan on July 29 and in Nakhchivan on July 30, 2024.
It should be noted that in connection with the Elections to the Milli Majlis, the Central Election Commission together with the Ministry of Internal Affairs compiled and delivered "Guide for Police Officials".