Sentyabrın 14-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir
14 sentyabr 2005 16:52
Sentyabrın 14-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olan müraciətlərə baxılmışdır.
Müracitlərdən biri araşdırılmaq üçün Bakı şəhər Baş Polis İdarəsinə, on biri isə isə araşdırılb MSK-ya məlumat verilməsi üçün müvafiq seçki dairələrinin seçki komissiyalarına göndərilmişdir.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının katibi Vidadi Mahmudov bəzi seçki dairələrinin hüdudlarında dəqiqləşdirilmə aparılmasna dair məsələ barədə məlumat vermişdir. Komissiya 14 sayl Əzizbəyov ikinci, 19 saylı Nərimanov birinci, 35 saylı Xətai üçüncü, 37 saylı Nizami birinci(Gəncə), 38 saylı Nizami ikinci(Gəncə) və 40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairələrinin hüdudlarında dəyişiklik aparılması haqqında qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun, ATƏT-in təmsilçiləri, kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on September 14, 2005.
14 september 2005 16:52
Firstly, applies entered CEC were considered. One of the applies was sent to the Chief Prosecutor`s Office in Baku city for the investigation and 11 remaining were sent to the relevant Con.ECs for informing.
Later, Mr. Vidadi Mahmudov, CEC Secretary reported on the issue on making specifications within the boundaries of some constituencies. The Commission adopted decision on making amendments within the boundaries of Azizbayov second Con.EC # 14, Narimanov first Con.EC # 19, Khatai third Con.EC # 35, Nizami first (Ganja) Con.EC # 37, Nizami second (Ganja) Con.EC # 38 and Kapaz Con.EC # 40.
At the CEC session, representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), OSCE and mass media also participated.