Martın 2-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası
Martın 2-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir. Əvvəlcə Komissiyanın 9 fevral,11 fevral, 16 fevral, 18 fevral və 24 fevral 2009-cu il tarixli iclas protokolları təsdiq olunmuşdur. Sonra MSK katibi Natiq Məmmədov 2009-cu il martın 18-nə təyin olunmuş referendumda səsvermə prosesində seçki məntəqələrində "web-kamera”lardan istifadə təcrübəsinin tətbiq edilməsi haqqında ilə məsələ barədə məlumat vermişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası qərara almışdır ki, 2009-cu il martın 18-nə təyin edilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) səsvermə prosesində aşkarlığın daha geniş təmin edilməsi məqsədilə seçki (referendum) məntəqələrində veb-kameralardan istifadə edilməsi təcrübəsi tətbiq edilərək Azərbaycan Respublikasının ərazisində 500 seçki (referendum) məntəqəsində veb-kameralar quraşdırılsın. MSK 21 saylı Nəsimi birinci və 93 saylı Bərdə şəhər seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər etmişdir. İclasda cari məsələlərə də baxılmışdır.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclasında ATƏT-in Bakı ofisinin, Beynəlxalq Respublikaçılar İnstitutunun, Milii Demokratiya İnstitunun, Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun(ABŞ) təmsilçiləri və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on 2 March 2009. Firstly, session minutes by the Commission dated on 9 February, 11 February, 18 February and 24 February 2009 were approved
02 march 2009 16:46
Central Election Commission conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on 2 March 2009.
Firstly, session minutes by the Commission dated on 9 February, 11 February, 18 February and 24 February 2009 were approved.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the application of usage practice of "web-cameras” in the precincts during the voting process in referendum appointed to 18 March 2009.
CEC decided that the usage practice of web-cameras shall be applied in the polling stations in the voting process during popular vote (referendum) appointed to 18 March 2009 and web-cameras shall be installed in 500 election (referendum) precincts within the Republic of Azerbaijan.
CEC made amendments in the compositions of Nasimi first Con.EC # 21 and Barda city Con.EC # 93.
At the CEC session, representatives of OSCE Baku office, International Republicans Institute, National Democracy Institute, International Foundation for Election Systems (the USA) and mass media also took part.