Polisin seçkilərdə xidməti fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsinə həsr olunan növbəti seminar-müşavirə keçirilib
Fevralın 7-nə təyin edilmiş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkiləri ilə əlaqədar Gəncədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə layihəsi çərçivəsində polisin seçkilərdə xidməti fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsinə həsr olunan növbəti seminar-müşavirə keçirilib.
Seminar-müşavirədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının və Daxili İşlər Nazirliyinin nümayəndələri, dairə seçki komissiyalarının sədrləri, polis idarələri və şöbələrinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü İlham Məmmədov seçki qanunvericiliyi, seçki komissiyalarının sistemi, seçki prosesi, onun mərhələləri və müddətləri, seçki komissiyaları və polis orqanlarının birgə fəaliyyətinin əsasları mövzularına toxunub.
Sonra DİN-in Baş İctimai Təhlükəsizlik İdarəsinin nümayəndələri Oqtay Tağıyev və Sənan Əliyev seçki kampaniyası dövründə və seçkilərin keçirildiyi gün ictimai qaydanın təmin edilməsi ilə bağlı polis əməkdaşlarının hüquq və vəzifələri, seçkidən sonrakı dövrdə seçki bülletenlərinin və digər seçki sənədlərinin dairə və Mərkəzi Seçki Komissiyasına gətirilməsi zamanı təhlükəsizlik tədbirlərinin görülməsi mövzularında çıxışlar ediblər.
Həmçinin tədbirdə Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinin rəis müavini Mehman İbrahimov və Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü Tofiq Həsənov seçki subyektləri, onların hüquq və vəzifələri, seçki subyektlərinin fəaliyyətinə qanunsuz müdaxilənin yolverilməzliyi mövzularında danışıblar.

Seminar-conference held regarding further improvement of service activity of the police in the elections
Within the frame of the co-project of the Central Election Commission (CEC) with the Ministry of Interior Affairs, the next seminar-conference dedicated to further improvement of service activity of the police in the early Presidential elections of the Republic of Azerbaijan, appointed to February 7, 2024 was held in Ganja.
The seminar-conference was attended by representatives of the Central Election Commission and Ministry of Interior Affairs (MIA), chairmen of Constituency Election Commissions (Con.ECs) and employees of police offices and departments.
During the event, Mr. Ilham Mammadov, CEC Member spoke in his speech on the topics of the election legislation, election commissions’ system, election process, phases and periods of the process, basics of election commissions and police offices.
Later, representatives of MIA General Public Office - Mr. Ogtay Taghiyev and Mr. Sanan Aliyev made speech on the rights and duties of the police in ensuring public tranquility during the pre-election campaign and on the day of conducting elections, therewith in the transfer of ballot papers and other election documents in post-election period.
Meanwhile, in the seminar-conference, Mr. Mehman Ibrahimov, Deputy Chief of Ganja city General Police Office and Mr. Tofig Hasanov, CEC Member informed about the election stakeholders and their duties and rights, also prevention of illegal intervention in the activity of electoral actors.