2023-cü il dekabrın 21-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə dekabrın 21-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) növbəti iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 16 dekabr 2023-cü il tarixli iclasının protokolu təsdiq olunub.
Sonra 2024-cü il fevralın 7-nə təyin edilmiş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərində namizədliklərin irəli sürülməsi ilə əlaqədar məsələlərə baxılıb. Namizədliyi özü tərəfindən irəli sürülmüş Zahid Məhərrəm oğlu Orucun, namizədliyi Böyük Quruluş Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş Fazil Qəzənfər oğlu Mustafanın, namizədliyi özü tərəfindən irəli sürülmüş Fuad Ağası oğlu Əliyevin, namizədliyi Böyük Azərbaycan Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş Elşad Nəbi oğlu Musayevin, namizədliyi Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş Qüdrət Müzəffər oğlu Həsənquliyevin və namizədliyi Milli Cəbhə Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş Razi Qulaməli oğlu Nurullayevin namizədliyinin irəli sürülməsi təsdiq edilib.
Komissiya prezidentliyə namizədlərinin irəli sürülməsi təsdiq olunan siyasi partiyalar, o cümlədən öz təşəbbüsləri ilə namizədliklərinin irəli sürülməsi təsdiq edilən şəxslər tərəfindən təqdim olunan səlahiyyətli nümayəndələri və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndələri də qeydə alıb.
Beynəlxalq təşkilat və xarici ölkə diplomatik korpus nümayəndələrinin, media qurumları təmsilçilərinin iştirak etdiyi iclasda, həmçinin cari məsələlərə baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) conducted the following session chaired by Mr. Mazahir Panahov on December 21, 2023. Firstly, the Commission’s session minute dated 16 December, 2023 was approved.
Later, the issues on the nomination of candidacies for the early Presidential elections of the Republic of Azerbaijan, appointed to February 7, 2024 were considered. The candidacies of Mr. Zahid Maharram oghlu Oruj nominated on his own initiative, Mr. Fazil Gazanfar oghlu Mustafa nominated by Great Order Party, Mr. Fuad Aghasi oghlu Aliyev nominated on his own initiative, Mr. Elshad Nabi oghlu Musayev nominated by Great Azerbaijan Party, Mr. Gudrat Muzaffar oghlu Hasanguliyev nominated by Whole Azerbaijan Popular Front Party and Mr. Razi Gulamali oghlu Nurullayev nominated by National Front Party were verified at the session.
The Commission also registered the authorized representatives and authorized representatives on financial issues presented by the persons whose candidacies for Presidency have been verified, nominated by the political parties or on own initiatives.
During the session attended by the representatives of international organizations and media outlets, current issues were also discussed.