Avqustun 15-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir. Əvvəlcə Komissiyanın 4 iyul, 5 iyul, 8 iyul, 12 iyul, 21 iyul, 24 iyul və 27 iyul 2005-ci il tarixli iclas protokolları təsdiq edilmişdir
15 avqust 2005 16:35
Avqustun 15-də Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilmişdir. Əvvəlcə Komissiyanın 4 iyul, 5 iyul, 8 iyul, 12 iyul, 21 iyul, 24 iyul və 27 iyul 2005-ci il tarixli iclas protokolları təsdiq edilmişdir.
Sonra MSK katibi Natiq Məmmədov 2005-ci il noyabrın 6-da keçiriləcək Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar "Birlik” siyasi partiyalar blokunun Mərkəzi Seçki Komissiyasında qeydə alınması məsələsi barədə məlumat vermişdir. Mərkəzi Seçki Komissiyası həmin siyasi partiyalar blokunun qeydiyyata alınması haqqında qərar çıxarmışdır.
Komissiyanın digər katibi Vidadi Mahmudov isə "Hərbi qulluqçuların Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə seçkilərdə iştirakına dair Təlimat”ın layihəsi barədə məlumat vermişdir. MSK bu Təlimatın təsdiqi haqqında qərar qəbul etmişdir.
Mərkəzi Seçki Komissiyası bəzi seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər etmişdir.
Komissiyanın iclasında Seçki Sistemləri üzrə Beynəlxalq Fondun , ABŞ səfirliyinin təmsilçiləri, yerli və xarici kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Central Election Commission of the Republic of Azerbaijan (CEC) conducted its session headed by Mr. Mazahir Panahov on August 15, 2005.
15 august 2005 16:35
Firstly, session minutes by the Commission dated on July 4, July 5, July 8, July 12, July 21 and July 27, 2005 were approved.
Later, Mr. Natig Mammadov, CEC Secretary reported on the registration of "Birlik” ("Unity”) political party bloc at CEC. CEC adopted decision on the registration of this political party bloc.
Mr. Vidadi Mahmudov, another CEC Secretary reported on the draft of Instruction "on the participation of military servicemen in Elections to the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan”. CEC adopted decision on the approval of the Instruction.
CEC made amendments in the composition of some Constituency Election Commissions.
Representatives of IFES (International Foundation for Election Systems), USA embassy, domestic and foreign mass media also participated at the session of the Commission.