Mərkəzi Seçki Komissiyası KİV nümayəndələri üçün yaddaş kitabçası nəşr etdirib
Dekabrın 23-də keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar maarifləndirmə proqramı çərçivəsində "Kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün yaddaş” kitabçası hazırlayıb.
Layihə kütləvi informasiya vasitələrinin bələdiyyə seçkilərindəki sərbəst fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi və onlara metodiki kömək göstərilməsinə hədəflənib.
Nəşrdə seçki prosesinin ictimailəşdirilməsi, aşkarlığın və şəffaflığın təmin edilməsi, seçki subyektlərinin maarifləndirilməsi, habelə seçkiqabağı təşviqat prosesi və səsvermə günü kütləvi informasiya vasitələrinin rol və vəzifələri geniş izah olunub.
Yaddaş kitabçası Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyası, Seçki Məcəlləsi, "Kütləvi informasiya vasitələri haqqında” Qanun və MSK tərəfindən qəbul edilən normativ xarakterli sənədlər əsasında hazırlanıb.
"Kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün yaddaş” kitabçasını aşağı seçki komissiyalarından və MSK-nın rəsmi internet səhifəsindən (www.msk.gov.az) də əldə etmək mümkündür.

Central Election Commission issued Guide for the mass media representatives
The Central Election Commission (CEC) compiled "Guide for the mass media representatives” within the educational program regarding the upcoming Municipal Elections to be held on December 23, 2019.
The project is targeted at improving further the independent activity of the mass media in the Municipal Elections.
The edition contains detailed information on the publicizing of the election process, awareness-raising of election stakeholders, as well as pre-election campaign process and the duties and roles of the mass media on the voting day.
The Guide is compiled basing on the Constitution, Election Code, Law "On Mass media” of the Republic of Azerbaijan and legal documents approved by CEC.
"Guide for mass media” is available from lower election commissions, as well as on the CEC official webpage (www.msk.gov.az).